Do letní přípravy vstoupil Slovan před týdnem se zkušeným Petrem Čuhelem, který vedl v první lize Zbrojovku Brno a Příbram. „Pro mě je to návrat do Rosic, kde jsem několikrát byl jako hlavní kouč, postupovali jsme z I. B a z I. A třídy, než jsem šel do Mladé Boleslavi,“ ohlížel se dvě dekády nazpět. „Když jsem měl volno, Rosice jsem vždycky sledoval a rád se vracím,“ řekl Čuhel Deníku Rovnost.

Před rokem skončil na lavičce Příbrami a od trénování si dal pauzu, teď začíná angažmá ve třetí nejvyšší soutěži. „Chtěl jsem trénovat a jsem rád za nabídku od Rosic. Těším se na to, i hráči měli chuť,“ povídal po úvodním tréninku.

Tomáš Weber přestoupil z Třince do Vyškova.
Návrat slavného jména. Na Vyškovsku mohou fanoušci opět chodit na Webera

Rosice mají za sebou nadmíru vydařenou sezonu, což motivuje i jejich nového kouče. „Rosice jsem v posledních zápasech viděl, odehrály výbornou sezonu, což je vždy horší potvrdit. Moravskoslezská liga má dobrou úroveň, musíme makat naplno, abychom zopakovali výsledek z minulé sezony, nebo se mu aspoň přiblížili,“ podotkl sedmapadesátiletý Čuhel.

Začátkem loňského září na lavičce Slovanu skončil po pěti a půl letech na vlastní žádost trenér Michal Kugler. Zbytkem sezony pak mužstvo v roli kouče provedl ředitel klubu Petr Čejka. „Klobouk dolů před Čejisem, co tady za osm měsíců dokázal. Navázal na práci trenéra Kuglera, pořád to je hlavně jeho velká zásluha. Čejis nám jen možná trochu povolil uzdu a dovolil víc kreativity,“ ocenil obránce Rosic Jakub Černý.

Z úvodního tréninku pod novým koučem měl dobrý pocit. „Někteří kluci ho asi úplně neznali, takže šlo o vzájemné oťukávání, ale trénink byl dobrý, svižný a dynamický. Je fajn, že nebyl hned těžký,“ uvedl zadák Slovanu.

Příprava Slovanu Rosice
sobota 16. 7.: 1.SK Prostějov (F:NL) – Slovan Rosice
sobota 23. 7.: Slovan Rosice – FK Blansko (MSFL)
úterý 26. 7.: Slovan Rosice – Zbrojovka Brno B (divize D)

Přestože se Rosicím uplynulý ročník tak vyvedl, vidí nový trenér také rezervy, které se pokusí odstranit mimo jiné ve třech přípravných duelech. „Určitě chci zapracovat víc na hře po stranách nebo zlepšit defenzivní standardky. Můžeme se zlepšit ve víc věcech,“ všiml si Čuhel, který odehrál 28 utkání v nejvyšší československé soutěži a připsal si jednu branku.

Záměr nového kouče k větší aktivitě po stranách hřiště vítá i kabina. „Máme rychlé kraje jak na beku, tak na halvu, ve středu hřiště jsou kluci, kteří umí dát dobrou přihrávku nakrátko i otočit hru do kříže na dlouhou přihrávku. Útočníky máme taky solidní, když se dostanou do brejku, zakončit umí. Myslím, že tak můžeme v Rosicích hrát,“ přemítal Černý.

Jestliže Slovan hru ještě vylepší, může pomýšlet výš než na pátou pozici. „Už jsem se těšil na balon i na kluky, po minulé sezoně vládla dobrá nálada v kabině a myslím si, že bude pokračovat, když navážeme na výkony, které jsme předváděli. Nechci vyřvávat něco do nebe, ale určitě na minulou sezonu chceme navázat a pokud možno se třeba posunout do top tří,“ uvažoval osmadvacetiletý Černý.

Fotbalista brněnské Zbrojovky Adam Fousek (na snímku) nedal proti Sturmu Graz penaltu.
Zbrojovka remizovala s rakouským vicemistrem, poprvé hrál Sprangler

Slovan získal ze třetiligového Písku obránce či defenzivního záložníka Karla Kulíka a je blízko dohody se záložníkem Vojtěchem Šmidem ze Zbrojovky. Z brněnského klubu Slovan navíc zkouší útočníka Mariana Bandu. V Rosicích zůstali brankář Jan Zádrapa a útočník Adam Fila, kteří odmítli nabídku druholigového Prostějova.

Po sedmi sezonách dal naopak Rosicím sbohem David Pazourek, který na vlastní žádost přestoupil do Tišnova. Smlouvu vedení klubu neprodloužilo s obráncem Františkem Malárem a z pracovních důvodů odešel záložník Michal Kugler mladší.