Další alternativy Rosice už neoslovily a první mužstvo dosud převzal sám Čejka. „Nahradit kouče Kuglera je fakt náročné a domluvili jsme se, že dokud neseženeme adekvátního nástupce, budu trénovat já se svými asistenty (Petr Malata a Jan Kugler pozn. red.). Kdybych vzal někoho, o kom nejsem stoprocentně přesvědčený, měl bych s tím třeba ještě víc starostí,“ vysvětlil šestatřicetiletý funkcionář.

Podle něj klub jmenuje nového trenéra s jistotou v zimě a do té doby může ke třem hlavním adeptům přibýt ještě jedna možnost. „Ve hře je i návrat Michala Kuglera. Jsem s ním normálně v kontaktu, o víkendu jsme se byli podívat i v Lanžhotu na rezervu Zbrojovky a komunikuje neustále i s hráči. Každá ze tří možných variant je dobrá, ale myslím, že jeho návrat by bylo nejjednodušší a nejlepší řešení,“ pravil Čejka.

Ten se kromě vedení třetiligového družstva neustále stará také o chod klubu. „Kdo ví, co tady v Rosicích dělám, je mu jasné, kolik toho mám. Práce u týmu sice není na plný úvazek, ale videa, zápasy a čtyři tréninky v týdnu zaberou spoustu času. Trénování mi vezme jediný volný čas, který mám pro rodinu. Vše zvládám díky tomu, že máme dobré výsledky,“ líčil bývalý aktivní fotbalista.

Čejka dosud v této sezoně vedl Rosice z pozice hlavního kouče k šesti soutěžním zápasům, z nichž prohrál jen jediný. Celek z Brněnska padl pouze s FKM Vysočina Jihlava, když branku na 1:2 obdržel v 92. minutě. „Takovou šňůru jsme tady nikdy neměli, ale určitě to nijak nepřeceňuju, protože není nic lepšího než zdědit tým po trenéru Kuglerovi. Kluci jsou po všech stránkách skvěle připravení, navíc se nám vyprázdnila marodka. Získali jsme patnáct bodů z osmnácti možných a čtvrtá pozice je na Rosice nadstandardní umístění,“ liboval si Čejka.

Do konce podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy zbývá šest utkání. „Soutěž je vyrovnaná a zápasů máme před sebou ještě dost. Proto furt poctivě makáme, třeba teď v týdnu nebyl ani jeden trénink, kdybychom měli pod dvacet hráčů. Kluci dostávají dávky, jaké měli i za starého kouče a určitě tady nehrozí nějaké sebeuspokojení,“ zdůraznil Čejka.

Jeho svěřence čeká další duel v neděli od čtvrt na jedenáct dopoledne na hřišti posledního Znojma. „Doufám, že nebudeme první, kdo s ním prohraje. Už posledních pět kol se dívám, že mělo několikrát blízko aspoň k bodu, ale zápasy ztrácí v závěru. Kádr Znojma určitě není takový, aby měl v tabulce jen tři body, navíc má nového trenéra (Alois Skácel pozn. red.), který týmu dal řád a disciplínu. Je jen otázka času, kdy se mu začne dařit víc než doteď,“ řekl Čejka.

Znojemští hráči podlehli v minulém kole Hlučínu těsně 1:2. „Stálo proti nám kvalitní mužstvo, ale hráli jsme dobře. Prohráli jsme jen vinou drobností. Věřím, že brzy už pro náš tým výhra přijde,“ poznamenal pro klubový web znojemský forvard Alisson Torete.