Tristní bilanci vstřelených gólů nepomohla změnit ani nová akvizice Znojma Josef Čtvrtníček, zkušený útočník, jenž se vrátil do Česka po angažmá v nižší švýcarské soutěži. „I když gól nevstřelil, dokázal, že bude platný hráč. Jde o kvalitního útočníka, už v minulých týmech ukázal, že má schopnosti, aby střílel dost gólů,“ uvedl trenér Znojma Michal Pacholík na adresu dvaatřicetiletého forvarda, který v minulosti nastupoval třeba za Zbrojovku Brno, Slovácko, Třinec nebo Vyškov.

Ve Znojmě podobně jako v minulém ročníku složili z velké části nový tým, který se sehrává velmi pozvolně. „Věděli jsme o tom, že v útoku budeme mít problémy, když odešli kvalitní hráči. Netušili jsme ale, že budou tak velké. Mysleli jsme, že góly částečně nahradí jiní kluci. Vše ale podle mě zlomí jeden gól,“ přemítal Pacholík.

Lekce z gólové potence by mohly Znojmu dávat právě Rosice. Ty na pohodlnou výhru nad jihomoravským sokem zadělaly už v první dvacetiminutovce, když se v jedenácté minutě prosadil Pavel Novák a o šest minut později z penalty po faulu na Tomáše Prakse také Daniel Přerovský.

Hosté navíc hráli od 59. minuty bez vyloučeného Martina Krakovčíka a domácí přetavili přesilovku v ještě jednu trefu.

O ni se po rychlé kombinaci v 83. minutě postaral trefou do do odkryté brány Adam Fila. „Byli jsme na Znojmo dobře připraveni. I když jsme třeba vepředu na chvíli přestali hrát, naši obránci se o vše postarali,“ pravil talentovaný útočník, který tentokrát nastoupil na kraji zálohy.

V Rosicích se třiadvacetiletý forvard s velkým potenciálem zabydlel natolik, že v létě odmítl třeba nabídku druholigového Prostějova. „Převážilo u mě, že nastupuju do posledního ročníku vysoké školy, navíc jsem začal podnikat a chci se taky věnovat přítelkyni. Rozhodl jsem se zůstat v Rosicích, uvidím za rok, až budu mít po škole, jestli ještě nezkusím hrát výš, teď mi to tady ale naprosto sedí,“ přesvědčoval bývalý fotbalista Líšně.

Právě tým z východu Brna mu Rosice nápadně připomínají. „Jsem tu stejně maximálně spokojený jako tehdy v Líšni pod Miloslavem Machálkem (trenér, který klub v roce 2019 dovedl k historickému postupu do druhé ligy – pozn. red.). Hrajeme podobným stylem jako tehdy a máme skvělou partu se skvělými kluky v čele s vedením a trenérem,“ srovnal Fila.

V úvodu ročníku se Rosice drží u čela tabulky a tak se nedá vyloučit následovaní příběhu Líšně i v podobě postupu do druhé ligy. „Zatím se o tom moc nemluví. Děláme si srandu v kabině, že příští rok budeme hrát druhou ligu. Odehraná jsou ale jen čtyři kola, před námi je toho strašně moc. Postup ani není primární cíl, budeme spokojeni, když opět skončíme do pátého místa,“ přesvědčoval Fila.

Další zápas ho se spoluhráči čeká už ve středu, kdy Rosice od pěti hodin odpoledne přivítají ve vloženém kole na domácím hřišti Blansko, Znojmo se představí o hodinu dřív doma s novicem z Frýdlantu nad Ostravicí.