Předchozí
1 z 4
Další

Fotbalisté Startu Brno (v červeném) na podzim ovládli derby brněnských třetiligových nováčků.Fotbalisté Startu Brno (v červeném) na podzim ovládli derby brněnských třetiligových nováčků.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

BEZ OSTYCHU. Nováčkovské boje ve třetí nejvyšší soutěži sice brněnský tým zahájil úvodní domácí prohrou 0:3 se Zlínskem, podobně těžkou porážku si však opět připsal až na konci podzimu, kdy stejným výsledkem podlehl zlínské rezervě.

Start se však po postupu z divize nezalekl nikoho, pravidelně hrál vyrovnané zápasy i s tradičními účastníky Moravskoslezské fotbalové ligy a aktivním fotbalem si na několik týdnů dokonce vysloužil roli třetiligového lídra. „Mužstvo je hodně silné mentálně, kabina je zdravá a kluci hlavně hrozně chtějí. Do poslední minuty se vždy snaží s výsledkem něco udělat,“ těšilo kouče Startu Milana Frimmela.


Načítám tabulku ...

Frýdlant nad Ostravicí – Start Brno 2:2 (9. kolo MSFL, 30. 9. 2023)Frýdlant nad Ostravicí – Start Brno 2:2 (9. kolo MSFL, 30. 9. 2023)Zdroj: Frýdlant nad Ostravicí

BOLAVÉ ZÁVĚRY. Nejprve sami ukázali, jak má vypadat vydařený závěr, když duel v hranicích otočili dvěma góly v nastavení druhé půle. Následně však hráči brněnského nováčka na nepovedené koncovky často dopláceli. Poztráceli kvůli nim hned několik bodů, o nadějně rozehrané výsledky přišly v posledních minutách utkání na hřišti béčka Baníku Ostrava, ve Frýdlantu nebo v Uničově.

Brno hostilo mistrovství České a Slovenské republiky ve freestyle fotbale. Marek Hrabovský a takzvané upper body triky.
Kouzelníci s míčem se utkali v Brně. Freestyle šampionát vyhrál Hrabovský

Ze sedmé příčky tak Start ztrácí šest bodů na karvinskou rezervu, která vévodí třetiligové tabulce, Brňané cítí, že na tom mohli být i lépe. „Máme smíšené pocity. Kdybychom si před sezonou řekli, že získáme na podzim 27 bodů, tak bychom to jistě brali všemi deseti. Nyní to taky bereme, ale když se podíváme zpátky, tak jsme poztráceli spoustu zbytečných bodů,“ tušil Frimmel.

Martin Zikl (napravo) vstřelil na podzim sedm třetiligových gólů.Martin Zikl (napravo) vstřelil na podzim sedm třetiligových gólů.Zdroj: Jaroslav Kolísek

PROBUZENÝ STŘELEC. V kádru druholigové Líšně se Martinu Ziklovi střelecky příliš nedařilo, postupně se snižovala i jeho minutáž. Proto se vydal na hostování do klubu z Lesné a už v přípravě ukázal své schopnosti, když se několikrát prosadil.

Na výkony z léta navíc čtyřiadvacetiletý útočník navázal i v mistrovských zápasech, po podzimu mu se sedmi vstřelenými góly patří dělená třetí příčka v tabulce kanonýrů třetí nejvyšší soutěže. „Martin byl vždycky střelec, akorát v poslední době neměl v Líšni vytížení. Jsme rádi, že mu to tam padá, věříme mu,“ podotkl lodivod Startu.

Podzim Start (v červeném) zakončil se 27 získanými body.Podzim Start (v červeném) zakončil se 27 získanými body.Zdroj: FC Baník Ostrava

ROSTOUCÍ MARODKA. Jak postupoval fotbalový podzim, rozrůstala se marodka brněnského nováčka. V posledních týdnech první půle sezony už byla situace téměř kritická. „Zasáhla nás obrovská vlna zranění a skládali jsme sestavu, jak se dalo. Někteří kluci hráli na dost neobvyklých postech, jsme vůbec rádi, že jsme utkání dokončili v jedenácti lidech,“ popsal po výhře nad béčkem Slovácka ve čtrnáctém kole Frimmel.

Fotbalisté Drnovic jsou půlmistrem A skupiny I. B třídy.
ANKETA DENÍKU. Zvolte nejlepšího hráče A skupiny I. B třídy

Start se ale s četnými absencemi v podzimním závěru vypořádal poměrně dobře, kromě juniorky Slovácka zdolal i Rosice, dojem však trochu pokazila následná prohra se zlínskou rezervou.