Dosud největší šok přichystal Start svým fanouškům ve středu. Oficiálně totiž oznámil, že po třech a půl letech jeho řady opouští kapitán Muamer Avdič, který míří za další kariérní štací do Rakouska.

Jedenatřicetiletý bosenský stoper je tak dalším hráčem, který po podzimu v brněnském klubu skončil. Jen po půl roce se nováček rozloučil s Radkem Matulkou a Michaelem Szewieczekem, do Krumvíře zamířily dlouholeté opory Startu Martin Pařízek a Dominik Havlín. Do Velkého Meziříčí pak přestoupil Šimon Žalud.

Třetiligový klub se však činí i opačným směrem. Do každého z dosavadních čtyř přípravných utkáních nastoupil hned s několika nováčky. „Je tady zase spousta nových lidí, navíc pořád hledáme posily, kádr nemáme zcela uzavřený. Zkouší se, sestava se mění každé utkání,“ podotýká kouč Startu Milan Frimmel.

Zkušený stoper Luděk Pernica odehrál první přípravné utkání po návratu do Brna proti Hodonínu.
Pernica už hraje a řídí ostatní. Fotbal je o emocích, upozorňuje lídr Zbrojovky

Z druholigového Vyškova klub z Lesné přivedl gólmana Filipa Jíchu, obranu vyztužil Tomášem Praksem z Rosic.

Záložní řadu pak doplnil posilami ze Zbrojovky a Bosonoh, kádr rozšířili Marek Svoboda a Marcel Hladký.

Další hráči jsou v klubu zatím na zkoušce. Start testuje například brankáře Richarda Bílého z olomoucké Sigmy nebo záložníky Filipa Hlucháně ze Zbrojovky a Františka Nečase z Nového Města na Moravě. „Znamená to, že zatím vůbec nejsme sehraní, ale například Franta Nečas se nám zamlouvá,“ nastínil Frimmel.

Fotbalisté Sparty Brno (v rudých dresech) patří mezi špičku krajského přeboru.
Sparta chce na jaře znervózňovat. Sáhla ke změně brankáře

Ten navíc může už natrvalo počítat s Martinem Ziklem a Petrem Dudou. Oba hráči na podzim ve třetiligovém mužstvu jen hostovali, Start se však dohodl s Líšní a Vrchovinou na přestupech.

Třetiligový nováček se snaží lovit i v netradičních destinacích, v přípravném utkání s béčkem Zbrojovky totiž testoval dva obránce z Lotyšska.

Tím však posilování Startu ještě nekončí. „Stále nás rozhodně trápí stoperská pozice, uvítali bychom i krajního hráče a útočníka,“ prozradil kouč jihomoravského klubu.

Fotbalisté líšeňského béčka (v červeném) vyhráli v zimní přípravě nad třetiligovým Startem 3:1. Ilustrační foto.
Pikantní skalp, líšeňské béčko zdolalo Start. Vše bylo špatně, hlesl Frimmel

K důležité změně navíc došlo i v realizačním týmu. Opustil jej totiž zkušený asistent trenéra Radek Toman, který po dlouhém angažmá v brněnském Startu přijal nabídku Krumvíře, kde bude plnit roli hlavního kouče.

Náhradu třetiligový nováček našel v Lukáši Matyskovi. Tomu je sice teprve jedenatřicet, na podzim si však vyzkoušel roli hrajícího asistenta v Moravské Slavii, která nastupuje v krajském přeboru. „Mezi klukama je velký rozdíl. Nemyslím ani tak v kvalitě, ale Radek Toman byl zkušený kouč, který toho ve fotbalu prožil spoustu. Lukáš Matyska vlastně teprve nedávno zahodil kopačky a začíná trénovat, obě varianty ale mají své plusy,“ doplnil Frimmel.

Času na testování má Start zatím ještě dost, k prvnímu ostrému zápasu vyběhne až 10. března. Do té doby jej čeká ještě pět přípravných utkání, k prvnímu nastoupí už v pátek, kdy se představí od tří hodin odpoledne proti druholigové Opavě.


Načítám tabulku ...