Jihomoravský celek v prvním klání prohrál na Hané 0:4. „Každé léto dost měníme kádr, problém to bude třeba na začátku, než se tým sehraje, ale musíme se s tím porvat,“ pravil ke změnám asistent trenéra Radek Toman, jenž koučoval úterní přípravný duel místo hlavního trenéra Milana Frimmela, jenž absentoval.

Nejznámější novou tváří Startu je Martin Zikl, bývalý talentovaný útočník Zbrojovky v posledních letech nastupoval za Líšeň, svůj přesun do Startu ovšem komentovat nechtěl. „Zatím to ještě není celé dotažené, takže se nezlobte,“ vzkázal čtyřiadvacetiletý hráč.

Ten bude na Lesné hostovat. „Očekáváme, že zvedne konkurenci a kvalitu a dá nějaké góly,“ komentoval Ziklův příchod Toman.

Vyjma něj Start lovil posily především ve třetí lize nebo divizi. Prvními ohlášenými akvizicemi jsou obránce Martin Papež z Hodonína a útočník Martin Březina ze Znojma, o které měli ve Startu zájem už v předešlých letech.

Další posily plánují ve Startu představit postupně. V úterý v Prostějově se v brněnském dresu proháněli třeba taky mladíci z rezervy Slovácka Martin Kabelka a Milan Prokeš, který většinu minulé sezony strávil v Boršicích v krajském přeboru Zlínska.

V B týmu Zbrojovky si Start vyhlédl brankáře Adama Špeldu, jenž v Prostějově odchytal druhý poločas a záložníka Simona Vantucha.

Fotbalisté Startu sehráli přípravu s Prostějovem. | Video: Václav Petrů

Na testech je také Petr Duda, kapitán Vrchoviny, která spadla ze třetí ligy do divize.

Pryč jsou naopak velká jména minulé sezony jako bratři Patrik a Robin Demeterovi, Tomáš Okleštěk nebo obránce Michael Hubr, skončil taky náhradní brankář Jan Vyklický. „Proč odešli, je otázka na vedení,“ vyhnul se Toman odpovědi na otázku ohledně příčin velkých změn po povedené sezoně.

Na souhru značně proměněného kádru mají na Lesné čas už jen něco přes tři týdny, Start zahájí MSFL 4. srpna domácím duelem s Kvítkovicemi. „Uvidíme, jaká bude situace. Jsme ve třetí lize nováček, což je úplně jiná soutěž než divize,“ poznamenal Toman.

V prvním přípravném utkání Start podle očekávání proti domácímu Prostějovu, který už příští víkend začíná druholigovou sezonu,nestíhal. „Bylo to pro nás strašně těžké, teprve jsme začali přípravu (ve středu 5. července – pozn. red.), takže v podstatě jen běháme. Domácí mají za prvé velkou kvalitu a za druhé jsou úplně jinde v přípravě, už jen ladí tým na start sezony,“ podotkl Toman.

Start čekají ještě tři přípravné duely, nejprve si v pátek od pěti hodin odpoledne v Drásově zahraje proti druholigové Opavě, ve středu 19. července poměří síly s favoritem krajského přeboru Kuřimí a v sobotu 22. července s Velkým Meziříčím.

V sobotu 29. července pak čeká brněnské mužstvo na hřišti divizních Tasovic předkolo MOL Cupu.

1.SK Prostějov - Start Brno 4:0
Branky:
18. Kaulfus, 46. Silný, 66. a 72. Moučka.
Start Brno: Chmiel - Ryšavý, Avdič, Holec, Papež, Sedlo, Kabelka, Vantuch, Duda, Halcin, Zikl. - Špelda, Stasiuk, Pařízek, Březina, Kaláb, Havlín, Cabal, Prokeš