„Před utkáním jsem hráče nutností výhry nijak nestresoval. Uklidňoval jsem je, aby si šli zahrát pěkný fotbal, užili si to a výsledek se pak dostaví,“ poodhalil bohunický trenér František Schneider.

První poločas se odehrál za drobného deště, zkušenější hosté v něm měli mírnou převahu, branky však tentokrát stříleli domácí. Z první nebezpečné akce v osmé minutě se po přihrávce Michala Bednáře tvrdou střelou prosadil Nikolas Burčík, který se tak po 278 minutách střelecké absence stal historicky prvním třetiligovým střelcem Bohunic.

Když pak hranický Lukáš Hapal po jednom z řady rohových kopů těsně hlavou přestřelil, udeřili Bohuničtí podruhé. Přesný centr Ondřeje Doubravského znovu Burčík poslal hlavou do koutu soupeřovy branky.

Navíc to ještě nebylo všechno, tvůrce hry brněnského celku David Krška z přímého kopu přízemní střelou přidal třetí gól. V závěru pohledné první půle se hostům po rohovém kopu podařilo snížit, ve skrumáži se totiž nejlépe zorientoval hranický Václav Cverna.

„Takový poločas jsem dlouho neviděl,“ líčil s nadsázkou kouč Hranic Roman Matějka. „Pro domácí to byla pětačtyřicetiminutovka z říše snů. Měli jsme převahu, častěji jsme drželi míč na kopačkách a zahrávali desítku rohových kopů, do čeho však Bohunice koply, tak skončilo v naší brance,“ pokračoval.

I úvodní minuty druhé půle patřily hostům, bohunická obrana však tentokrát pracovala bezchybně. Naopak Krška znovu prokázal, že mu nechybí umění uvolnit se v pokutovém území a přesnou střelou přidal čtvrtý úspěch domácích.

Tato branka eliminovala tlak hostů, oboustranné útočné akce už k dalším gólům nevedly. „Kolektivním výkonem jsme obstáli, řada akcí ve slušně vedeném zápase s jedinou žlutou kartou musela diváky nadchnout. V týdnu se musíme dobře připravit na páteční zápas s jihomoravským rivalem z Blanska,“ plánoval Schneider.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...