Oba týmy vsadily na útočnou hru, a tak se diváci měli na co dívat. „Naše mladé mužstvo, v němž se jen jediný hráč narodil v minulém století, vedeme k rychlé ofenzivní hře. I proto jsme v popředí tabulky,“ připomněl hrdě trenér hostů Čestmír Kročil.

Už první poločas nepostrádal dramatické momenty. Bohuničtí propásli možnost jít do vedení po šancích Marka Vintra a Radka Součka, na druhé straně gólovou střelu hostů na brankové čáře zachránil obětavým skluzem Tomáš Koreň.

Stejně tak po přestávce, nadějné gólové příležitosti promarnili Ondřej Doubravský i Dominik Šmerda. „Tušili jsme, že o výhře může rozhodnout první vstřelená branka, neproměňování šancí se nám nevyplatilo,“ posteskl si asistent domácího trenéra Ivan Lacko.

„Věděli jsme, že Bohuničtí bojují o záchranu, snad proto se jim v přemíře snahy a nervozity střelecky nevedlo. Navíc jsme měli dobře postavenou branku,“ připomněl v nadsázce kouč Karviné situaci, kdy se střela z dobrých třiceti metrů z kopačky Vintra odrazila od břevna karvinské branky.

Rozhodnutí o výsledku padlo čtvrt hodiny před koncem, vydařená přízemní střela Matyáše Molitorisze skončila v bohunické síti.

Brňané ve snaze vyrovnat vsadili vše na útok, kam se vysunul i stoper Marek Král, hosté těsně před koncem pečetili výsledek druhým gólem Šimona Byrtuse. „Byl to pro nás těžký zápas, rozhodl náš vedoucí gól,“ mínil kouč hostů Kročil.

Jeho protějšek Lacko se chmuřil: „Hráli jsme jeden z nejlepších zápasů, hráči do něj dali všechno. Nechybělo umění uvolnit se v koncovce, chybělo však to nejdůležitější – úspěšné zakončení. Výhra pro hosty byla příliš štědrá odměna.“

Záchrana patnáctých Bohunic je však stále ve hře, ve zbývajících střetnutích hrají v Uničově a končí doma s béčkem Slovácka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...