Po podzimu se Bohuničtí ocitli na dně tabulky s pouhými dvanácti body, a to se pak na jaře těžko dohánělo. „Na podzim jsme zaplatili nováčkovskou daň, několik zápasů trvalo, než jsme třetí lize přivykli. Hráčům jsme vytvořili solidní podmínky, někteří poznali strop své výkonnosti a odešli, jiní se dokázali přizpůsobit. V zimě došlo k výrazné obměně celku, výkony se zlepšily, získali jsme o pět bodů víc než na podzim. Bohužel střelec, který by dokázal rozhodovat důležité zápasy, se nenašel,“ bilancuje odehraný ročník předseda klubu Lubomír Němec.

Bohuničtí nakonec skončili na sestupovém sedmnáctém místě tabulky, když pouze osmkrát vyhráli, pětkrát remizovali a jedenadvacetkrát odešli poraženi.

Neúspěšná střelba gólů byla jednou z příčin bohunického neúspěchu. Tatran zapsal jednoznačně nejméně branek v celé soutěži, pouhých třicet, a s tím se těžko vyhrává. Střelecký průměr činí jen 0,88 gólu na zápas.

K devíti podzimním zápasům bez vstřeleného gólu se na jaře přidal stejný počet střetnutí, v nichž se hráči nemohli radovat ze vstřelené branky. Nejúspěšnějším kanonýrem brněnského mužstva je se šesti brankami Radim Ševčík.

Trenér František Schneider to shrnuje slovy: „Hráči byli sice pracovití, měli perfektní přístup, citelně nám však chyběla kvalita v koncovce. Ta byla málo účinná a neefektivní. Jen nátlaková hra bez účinné střelby k úspěchu nevedla.“

A hned dodává další příčinu sestupu: „Vyhrávali jsme s týmy ze středu tabulky, ale ztráceli jsme body v zápasech se stejně ohroženými mužstvy. Právě v těch jsme měli bodovat a to se v závěrečném boji o záchranu projevilo.“

Herně v třetiligových zápasech bohuničtí hráči nepropadali, i když většina z nich hrála před dvěma roky pouze krajský přebor. Nabyté třetiligové zkušenosti, které získali, se jim v nastávajícím divizním klání budou jistě hodit. Výrazně by se také hodil útočník-zabiják, který by gólově dokázal zúročit mnohé šance. O takové hráče je však nouze.

Důvěru má i nadále trenér Schneider, který povede přípravu týmu na nový ročník divize. „Přípravu zahájíme 9. července, tentokrát půjdeme trochu jinou cestou,“ naznačuje kouč trochu tajemně.

„Připravovat se budeme na hřišti v Troubsku, s týmem se rozloučil Dominik Šmerda, který se vrací do Blanska. Hráčskou kariéru zakončil Marek Král, který bude mým novým asistentem,“ dodává kouč Schneider.


Načítám tabulku ...