„V ofenzivě nám to drhne, už tři zápasy jsme vyšli střelecky naprázdno. Tentokrát věřím, že gól vstřelíme,“ soudil před utkáním předseda domácího klubu Lubomír Němec. Měl pravdu, dokonce se přesnou trefou Bohuničtí ujali vedení. Po selhání defenzivy v úvodu druhé půle se však zrodila další nepříjemná porážka.

První poločas nijak pro domácí krutému výsledku nenasvědčoval. Měli mírnou převahu, jejich útoky většinou táhl rychlonohý Radim Ševčík. Ten se také po půlhodině po přímém kopu nejlépe zorientoval ve skrumáži a jeho přesná střela skončila v rohu branky.

Až v nastaveném čase přišli fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) o výhru nad favorizovaným Lanžhotem (v bílém). Body se po remíze 3:3 dělily.
VIDĚLI JSME: Fotbalisté Vrchoviny byli jen krůček od zdolání favorita z Lanžhotu

Další příležitosti Brňané nevyužili a naopak v konci poločasu po nedorozumění v obraně pohodlně vyrovnal hostující David Kedroň. „Sráží nás naše naivita, závěr poločasu musíme zvládnout jinak. Dostat do šatny gól je pro psychiku nepříjemné,“ litoval domácí kouč František Schneider.

Bylo ještě hůř, hned v úvodu druhé půle v průběhu tří minut Bohuničtí dvakrát inkasovali. Nejprve se hlavou do šibenice trefil Jakub Teplý a pak domácí obrana jak opařená sledovala míč z přímého kopu Adama Varadiho, který z dobrých třiceti metrů doskákal do sítě. „Gól na konci poločasu nás zvedl a pak jsme domácím, kteří byli v první půli lepším celkem, zasadili tvrdý direkt,“ radoval se hostující kouč Martin Šrámek.

Pouze půlhodinu trval sobotní duel mezi fotbalisty Břeclavi (v modrém) a Ždírce nad Doubravou (v zelenobílém). Pak byl zápas kvůli vážnému zranění útočníka hostů předčasně ukončen.
Chvíle hrůzy na divizním fotbalu. Útočníka Ždírce musel transportovat vrtulník!

A ještě to nebylo všechno, osmatřicetiletý bývalý hráč Baníku Ostrava Varadi poslal přízemní střelou počtvrté míč do bohunické sítě. Marná byla snaha rozklížených domácích po zkorigování výsledku, nic se jim nedařilo. „Jedinou výjimkou byl výkon Ševčíka, který byl o třídu výš než ostatní. Nikdo se však k němu tentokrát nepřidal,“ usoudil zápasu přihlížející trenér Rosic Petr Čuhel.

„Mezi našimi mladíky Varadi uplatnil svoje zkušenosti a pomohl nám k prvnímu bodovému zisku na hřištích soupeřů,“ lebedil si hostující kouč Šrámek. „Chyběli nám čtyři zranění hráči, to náš výkon však neomlouvá. Rozhodující byly naše chyby, porážíme se tak vlastně sami. Pět let jsme nebyli v takové situaci, musíme však být nadále pozitivní,“ smutně konstatoval kouč Schneider.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...


Načítám tabulku ...