ZDENĚK STANĚK

V jiných klubech za takové umístění padají hlavy trenérů a dochází k odchodu hráčů, ne tak u bohunického nováčka. Vedení klubu i realizační tým vědí, že je nutno najít recept jak zpevnit defenzivu a především dávat více gólů.

Vedení brněnského celku však musí vycházet z určitých ekonomických možností. Předseda klubu Lubomír Němec to vyjadřuje jasně. „Ukazuje se, že třetí liga je pro nás náročným, těžkým oříškem, někteří hráči dokonce narazili na strop své výkonnosti. Spolu s trenéry však vidíme jejich progresivní růst a především obrovskou bojovnost a nasazení. Uděláme maximum pro jarní posílení především ofenzivy, třetí ligu chceme v Bohunicích rozhodně udržet,“ slibuje.

Bohuničtí fotbalisté (v červeném) na závěr podzimu remizovali s Rosicemi 1:1.
FOTO: Jihomoravské třetiligové derby sledovalo 350 diváků, vítěze však neviděli

První polovina podzimu se pro nováčka ještě nevyvíjela špatně. Po třech úvodních neúspěších, které znamenaly seznamování s vyšší soutěží, přišly výhry nad Hranicemi, Znojmem a béčkem Zlínaa deváté místo v tabulce. Pak však přišla zlá série sedmi porážek a tři závěrečné zápasy už nestačily na odpoutání z poslední příčky tabulky.

Mužstvo nedostávalo žádné výprasky, prohrávalo většinou o gól. Nešlo o systémové selhání, ale o individuální chyby v obranné činnosti.V závěru se však jeho hra zlepšovala, příkladem může být růst odchovance Marka Krále. Výborné výkony podávali vzájemně se podporující brankáři Dominik Kunický a Kvído Formánek.

Málo účinná se ale ukázala střelba mužstva, v devíti zápasech vyšli bohuničtí hráči naprázdno a dosažených čtrnáct branek je spolus Uherským Brodem nejhorší v soutěži. Zde je na jaře potřeba výrazného zlepšení, nejlepší střelci Nicolas Burčík, Radim Ševčík a David Krška byli úspěšní jen třikrát.

Fotbalisté Startu (v bílém) zakončili podzimní část třetí ligy prohrou s béčkem Zlína 0:3. Ilustrační foto.
VIDEO: Zlín Startu nesvědčí. Na závěr podzimu Brňané jasně podlehli mladíkům

„Většina hráčů přeskočila dvě soutěže, někteří se svými výkony dostali už za hranu svých možností. Všichni kluci však na sobě tvrdě pracují a vidím, jak odstraňují své nedostatky a zlepšují se. To je pro nás naděje pro jarní boje o záchranu,“ optimisticky soudí trenér František Schneider.

Od 10. ledna hráče čeká náročná příprava v domácích podmínkách, v přípravných střetnutích nastoupí mimo jiné proti juniorce Slovanu Bratislava či druholigové Jihlavě.

Na třetiligovou scénu se Bohunice vrátí březnovým zápasem v Hlučíně, následně hned v pikantním derby přivítají Start Brno.


Načítám tabulku ...