„Postupovat měl vítěz divize E Kozlovice, ale posun odmítly, takže přišly na řadu druhé týmy z divizních skupin, které postup také zamítly. Pro nás to bylo velice složité rozhodování, ta soutěž něco stojí. Rozpočet je diametrálně odlišný než v divizi. S předsedou klubu (Lubomírem Němcem - pozn. red.) jsme nad tím od rána debatovali. Oslovili jsme partnery, kteří se k postupu stavěli velmi pozitivně a ať to stoprocentně přijmeme. Stejně tak kluci byli jednoznačně pro postup," řekl Deníku Rovnost trenér mužstva František Schneider. 

Podle něj je třetí liga pro Bohunice historickým úspěchem. „Je to taky prestiž. Už třetí místo v divizi bylo nejlepší umístění v klubových dějinách. Fanouškům přineseme souboje s rezervou Baníku Ostrava, Slovácka. Je tam spousta zajímavých soupeřů, budeme hrát zase derby se Startem, Rosicemi a dalšími. Je to motivace i pro naši mládež, která před sebou bude mít vidinu třetí ligy. Když jsem před čtyřmi roky říkal, že si jednou zahrajeme třetí ligu, byl jsem za snílka, ale teď je to tady," nastínil výhody MSFL v Bohunicích Schneider. 

Na něm a realizačním týmu nyní bude kádr posílit tak, aby byl o patro výš konkurenceschopný. „Samozřejmě bude třeba posílit mužstvo, ale chci, aby pokračovali kluci, kteří si to vykopali. Ideálem bude ten tým namixovat tak, aby byla kabina zdravá i fotbalová. Kluci ví, že jsem vítězný typ a budu tak chtít složit kádr," poznamenal Schneider. 

Přípravu na novou sezonu zahájí jeho svěřenci 7. července. „Budeme čtrnáct dní v plném zatížení, kluci dál budou chodit do práce a na mě je, abych trénoval a pomohl shánět sponzory," podotkl Schneider. 

V příštím ročníku MSFL se představí šest týmů z jihu Moravy. Kromě Bohunic také vítěz divize D Start Brno a stávající kvarteto Rosice, Blansko, Znojmo a Hodonín.