Brněnský nováček rozhodně neprožívá příliš podařené období. A ani šťastné. Chybí mu oba hrotoví útočníci, v minulých dnech postrádal i dalšího ofenzivního hráče Rogožana. Ten se v Uherském Brodě vrátil do základní sestavy, už po osmnácti minutách ale musel kvůli zranění opět ze hřiště. „To, že jsme přišli o další hráče, nás mrzí možná ještě víc než ztráta dvou bodů. Čeká nás těžké období, se kterým se musíme vypořádat,“ podotkl pro klubový web asistent trenéra Startu Lukáš Matyska.

První poločas sobotního utkání příliš zajímavého nenabídl, velké věci se děly až po změně stran. První důležitý moment přišel v 59. minutě, kdy se Duda po druhé žluté kartě poroučel do sprch. Hostům se ale vyloučení vůbec nezdálo. „Bylo to nesmyslné vyloučení po druhé žluté kartě,“ nechápal Matyska.

Tomáš Polách byl v pondělí odvolán z pozice hlavního kouče Zbrojovky Brno.
Zbrojovka řeší krizi, odvolala Polácha. Do realizačního týmu se posunul i Psotka

V domácím táboře naopak na situaci panoval naprosto opačný názor. „Hostující hráč nešel vůbec do míče, ale do našeho fotbalisty, který je poloviční. Zbytečně ho dohrál,“ měl jasno kouč Uherského Brodu Miroslav Ondrůšek.

Startu ale hra v deseti poměrně seděla a v 73. minutě otevřel skóre. Marcel Hladký napřáhl z dvaceti metrů a trefil se přesně k tyči. „Paradoxně nám vyloučení pomohlo a předváděli jsme lepší fotbal. Po hezké akci jsme šli do vedení, domácí začali kondičně odpadávat a hrozili jen ze standardních situací,“ rekapituloval Matyska.

Jenže právě standardka nakonec brněnský celek stála výhru. V závěru totiž neuhlídal rohový kop a Matěj Votava hlavou vyrovnal na 1:1.

Brněnský půlmaraton se běžel i přes veletržní areál.
Běželi jste Brněnský půlmaraton? Najděte se ve fotogalerii. Vyhrál Vanagas

Druhý poločas doprovázely emoce, které vyvrcholily po závěrečném hvizdu. Ve chvíli, kdy už rozhodčí byli v kabině, došlo k rozmíšce mezi domácími a hostujícími fanoušky, situaci museli uklidňovat i hráči brněnského týmu. I díky nim nedošlo k většímu konfliktu.

Start si tak z Uherského Brodu odvezl bod a drží osmou příčku. Příští utkání jej čeká už v pátek, kdy od pěti hodin odpoledne přivítá lídra třetiligové tabulky - rezervu ostravského Baníku.

ČSK Uherský Brod – TJ Start Brno 1:1
Poločas: 0:0.
Branky: 88. Votava - 73. Hladký.
Rozhodčí: J. Mayer – P. Mayer, Drozdy (Šišma).
Červená karta: 59. Duda (Start Brno).
Žluté karty: Červenka, Leskovjan, Mančík – Duda, Praks, Pus, Papež.
Diváci: 304.
Uherský Brod: Somberg – Vyhlíd, Lorenc, Rešetka, Flasar – Mazuryk, Mančík (89. Pochylý), Novotný (77. Obadal), Leskovjan, Červenka (46. Vrbka) – Votava.
Start Brno: Jícha - Kaláb (Stropsa), Pus, Papež, Šumbera, Praks, Rogožan (18. Vantuch), Drenka, Duda, Strnad, Hladký (85. Kos).


Načítám tabulku ...