Na konci letošního července načal Kugler s aktuálně třetiligovým týmem z Brněnska svou sedmou sezonu. Jenže tu s ním nedokončí, protože už při sobotním vítězství 2:1 na domácím hřišti s rezervou Zlína chyběl. „Byli jsme z toho zklamaní, protože je to člověk na správném místě, fotbalem žije a dělá ho na maximum. Chtěli jsme zápas vyhrát pro něj, což se podařilo,“ řekl rosický útočník Daniel Přerovský.

Dvaapadesátiletý zkušený stratég odstoupil z funkce hlavního trenéra ve středu před tréninkem. „Pan Kugler skončil z osobních důvodů, nebyl propuštěn nebo nedejbože vyhozen. Za téměř šest let s Rosicemi udělal kus práce a mě, ostatní trenéry, vedení a hráče to strašně mrzí, ale jeho rozhodnutí respektujeme. Víc se k tomu nechci vyjadřovat,“ uvedl Petr Čejka, ředitel klubu.

Kugler v současné době jiné angažmá nehledá. „Musím si dát volno a budu se teď věnovat rodině. K Rosicím jsem loajální, nic v tom nehledejme. Jde hlavně opravdu o to, že jsem unavený," sdělil Deníku Rovnost nyní už bývalý trenér Rosic v SMS zprávě.

Podíl na jeho konci však má zřejmě i zápas z minulého kola, v němž Rosice podlehly Blansku 1:2. „Souvislost to má, ale jde jen o střípek. Pan Kugler u nás odtrénoval a vyhrál tolik zápasů, jeho práce byla vždycky na 150 procent, strašně tím žil, ale už šlo cítit, že je unavený a některé věci nepřijal. Bylo to jeho rozhodnutí,“ zopakoval Čejka.

Ten ještě v sobotu večer byl s Kuglerem v kontaktu. Verdikt byl ale stejný, proto Rosice hledají náhradu. Při rychlém jednání by měl nový kouč vést mužstvo už ve středečním soutěžním utkání, které odehraje doma s rezervou olomoucké Sigmy. „Před zápasem se Zlínem jsem měl těžkou noc a přemýšlel jsem. Na papír jsem napsal dvaadvacet jmen, s majitelem jsme je probrali a zúžili na čtyři. Z nich vybereme,“ sdělil Čejka.

Vytipovaní trenéři prý až na jednoho mají v současné době angažmá. „V tom budou jednání těžší, ale hrajeme třetí ligu, máme dobrý kádr a jak finanční, tak materiální zázemí. Jde o zajímavou štaci, na což by mohli slyšet,“ zamyslel se Čejka.

Ten se z pozice ředitele klubu a asistenta kouče práce po Kuglerovi prozatím ujal. Ve středu i v pátek vedl trénink a při zápase s rezervou Zlína měl hlavní slovo. „Výhru ale nepřisuzuju sobě. V pondělí a úterý se kluci chystali na zápas ještě s trenérem. Já jsem udělal jen dvě změny v sestavě, jinak hráči měli notičky od pana Kuglera a popasovali se s tím skvěle,“ poznamenal Čejka.

K tříbodovému zisku přispěli góly Jan Vítámvás a Přerovský. Za hosty se prosadil jen David Tkáč. „Troufám si říct, že zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Soupeř byl sice šikovný na míči, ale zkušenostmi jsme si výsledek pohlídali a získali důležité tři body,“ dodal Přerovský.

Rosice se po šesti kolech nacházejí v třetiligové tabulce s deseti body na sedmém místě.

Rosice - Zlín B 2:1 (2:1)
Branky: 7. Vítámvás, 36. Přerovský – 32. Tkáč.
Rozhodčí: Nápravník – Slováček, Poláček. ŽK: 74. Novák, 85. Fila, 87. Buchta – 53. Slovák. Diváci: 180.
Rosice: Zádrapa – Vítámvás (86. Kršák), Zezula, Krejčí, Buchta – Selinger (80. Šíp), Koláčný – Černý (K), Novák, Šenk (56. Pazourek) – Přerovský (80. Fila).
Zlín B: Bachůrek – Pafka (K), Němeček, Jura, Slovák – Pobořil (65. Strachoň), Tkáč – Hrdlička (80. Uhřík), Hellebrand (46. Lehký), Nečas (65. Chrudina) – Bobčík (65. Mlýnek).


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …