Tým složený primárně z nadějných mladíků, kteří bojují o šanci prosadit se do hlavního mužstva, má za sebou výbornou sezonu, ve které ovládl divizi D. Nyní jej však čeká o úroveň těžší zkouška.

„Míříme do náročnější soutěže, která nás všechny pořádně prověří. Chceme se ale i nadále prosazovat naším způsobem hry, pro kluky to bude úžasná příprava na další kariéru. Prvotním cílem však zůstává vychovávat hráče pro profesionální fotbal,“ nastínil Zúbek.

Důležitým faktorem tak nadále bude propojenost jednotlivých týmů Zbrojovky. Nejnadějnější mladíci rezervy se zapojili do letní přípravy s A týmem, naopak béčko doplnili dorostenci Jan Jahůdka, Erik Dirda, David Polášek či Jakub Podskalský.

„Počítá se s tím, že mladí hráči, kteří zahájili přípravu s áčkem, budou vypomáhat i nám. Úzká spolupráce s A týmem je samozřejmostí, v minulé sezoně to fungovalo skvěle. Budeme chodit na tréninky hlavního mužstva, trenéři áčka naopak budou bedlivě sledovat naše zápasy,“ podotkl kouč třetiligového nováčka.

Ten se musí vypořádat i s dalšími změnami v kádru. Zbrojovku opustil Peter Juritka, který minulý ročník zakončil se čtrnácti divizními góly, následně se přesunul do Podbrezové. Za dalšími výzvami se vydali i David Džavoronok a Ota Kohoutek, který zamířil studovat a hrát fotbal do Nizozemska.

Do přípravy s rezervou Zbrojovky se naopak zapojili Damián Strnad a Lukáš Kos, kteří na jaře v dresu Startu Brno sbírali třetiligové zkušenosti. „Přípravu tentokrát strávíme v domácích podmínkách. Oproti té zimní je samozřejmě kratší a intenzivnější. Dalším cílem je sladit herní principy s áčkem, výhodou je, že nemusíme měnit rozestavení, protože už jsme takto hráli,“ doplnil Zúbek.

První přípravné utkání jeho svěřenci odehrají už v sobotu, kdy se představí na hřišti zlínské rezervy. Následně vyzvou Bohunice a B tým polského celku Zaglebie Sosnowiec, v generálce změří síly s Kroměříží.

Nováčkovský ročník ve třetí lize rezerva Zbrojovky načne o prvním srpnovém víkendu na trávníku Uherského Brodu.