Ještě před týdnem přitom drželi postupovou příčku právě Brňané. Na půdě silného Uničova ale jen remizovali 2:2 a do čela se tak vyšvihli fotbalisté Frýdku-Místku. „Minulý týden to nedopadlo. Zápas jsme neodehráli špatně, ale měli i mohli jsme vyhrát,“ prohlásil obránce Líšně Jan Hlavica.

Bod si přitom jeho tým zajistil až gólem v 89. minutě. „Rozhodně jsme se cítili zklamaní, ale nesváděl bych to na nervozitu. Pod tlakem jsme již od startu jara. Do Uničova jsme jeli na vítězné vlně a plni sebevědomí,“ uvedl čtyřiadvacetiletý bek.

Líšeňský propad
- Podzim: 1. místo s 38 body. 15 zápasů – 12 vítězství, 2 remízy, 1 porážka. Skóre 40:13.
- Jaro: 2. místo s 58 body. 14 z – 5/5/4. Skóre 25:13.

Teď musí porazit posledního soupeře. V sobotu v pět hodin odpoledne zkusí druhá Líšeň vyloupit dvanáctý Hodonín. „Soutěž je velice vyrovnaná, každý může porazit každého. Čeká nás těžké utkání, ale jedeme tam s jasným cílem,“ sdělil trenér Líšně Miloslav Machálek.

Stejně to vidí také hráči. „Tvrdě půjdeme za vítězstvím. Všichni v kabině se chceme porvat o postup. Budeme čekat na ostatní výsledky, ale rozhodně to nikomu nedáme zadarmo,“ vyhlásil Hlavica.

Frýdecké zmrtvýchvstání
- Podzim: 8. místo s 22 body. 15 z – 7/1/7. Skóre 27:27.
- Jaro: 1. místo s 60 body. 14 z – 12/2/0. Skóre 26:4.

Líšeňským navíc hraje do karet lepší vzájemná bilance s vedoucími Slezany. V případě rovnosti bodů by tak zlatá pozice připadla Líšni. „Dává nám to trochu větší šanci. Když vyhrajeme v Hodoníně, stačí aby Frýdek-Místek nebral tři body a jsme zpátky ve hře,“ přiblížil kouč.

O slávu se ovšem hlásí i další dravci. Pouhý bod za Brňany číhá Kroměříž s Petřkovicemi. „Pokud v Hodoníně nevyhrajeme, můžeme skončit až čtvrtí, což by pro mě bylo zklamání. Loni jsme uhráli třetí místo, letos chceme být lepší,“ dodal Machálek.

To brněnské béčko už má úspěch jistý. S náskokem sedmi bodů ovládlo první A-třídu a postupuje do krajského přeboru. „Mám z toho radost. Byl to náš předsezónní cíl. Vypadá to, že máme velký náskok, ale zase tak jednoduché to nebylo. V Líšni máme velmi talentovanou mládež, každý rok k nám přejde pět až deset kvalitních dorostenců. Krajská soutěž je ideální, abychom je pak mohli přesouvat do prvního mužstva. Do budoucna totiž chceme z B-týmu udělat juniorku pro áčko a vybírat kluky s potenciálem,“vysvětlil kouč rezervy Lukáš Buchta.

JAROSLAV GALBA