Blíž vítězství byli v utkání fotbalisté z Brna. „Myslel jsem, že proti Humpolci získáme tři body. Soupeř hrál zezadu, takže prostor před brankou byl přehuštěný a my se tam příliš nedostávali. Vytvořili jsme si ale tři šance a měli i dostatek standardních situací, abychom je zužitkovali. To se ale nepovedlo a v závěru navíc mohl soupeř skórovat,“ okomentoval duel kouč Dosty Martin Kasálek.

Oba celky si tak připsaly po bodu a nachází se v neradostné situaci. Bystrc z osmi zápasů vybojovala tři remízy a na vítězství stále čeká. Klub z Humpolce je na tom ještě hůř. Jeho hráči v neděli brali první bod v sezoně. „Je důležité, že jsme utkání odehráli s nulou. Bystr měla po přestávce tři dobré šance, ale brankář Tomáš Kříž nás podržel. V poslední minutě jsme pak měli tutovku. Remízu bereme. Do konce podzimu zbývá sedm zápasů, takže stále je o co hrát. Musíme se zaměřit na týmy ze spodku tabulky, jako je právě Bystr či Havlíčkův Brod,“ vyhlásil trenér hostů Ján Kubík.

Bystrc i Humpolec jsou ve čtvrté nejvyšší soutěži nováčky. Ještě loni sbírali body v krajském přeboru. Dosta přitom postoupila administrativní cestou ze čtvrtého místo a klub začal stavět tým pro divizi pozdě. „Tvořilo se nové mužstvo a kádr se dal dohromady až po prvním mistrovském utkání. Teprve pak jsme začali koncepčně pracovat. S kádrem jsem spokojený, ale chybí nám zkušenosti. Útok máme postavený na Marcelu Hladkém a Uglješovi Stevanovičovi, kterým není ani dvacet. Do každé řady bychom potřebovali jednoho hotového, zkušeného hráče. Mladí kluci jsou kvalitní, ale potřebují se vyhrát,“ sdělil Kasálek.

Jeho svěřenci získali sice pouhé tři body, většina zápasu jim ale utekla o gól a obdrželi jen třináct branek. „Defenziva relativně funguje, ale obrovské mezery máme směrem dopředu. Spoustu míčů vracíme zpět, místo abychom hráli jednoduše. Na počátku sezony jsme si nevytvářeli téměř žádné šance a doteď nás to tlačí. V zápasech střílíme málo. Daří se nám držet míč, ale jde to jen od vápna k vápnu. Finále nám schází a na tom musíme pracovat,“ řekl bystrcký lodivod.

To obrana Humpolce kapitulovala již pětadvacetkrát, góly si hráči v bílo-modrém připsali čtyři. „Přechod z kraje pro nás byl ohromně těžký. Nijak zvlášť jsme neposílili a pro kluky je to obrovský skok. Největší rozdíl vidím v důrazu a taktické vyspělosti hráčů. Vysočina nemá takovou kvalitu jako jiné kraje, takže vás přebor na divizi tolik nepřipraví. Myslím ale, že už jsme pochopili, jak tu musíme hrát,“ zakončil Kubík.

8. kolo divize D

FC Dosta Bystr - Kníničky - A. F. C. Humpolec 0:0

Dosta Bystrc: Herink - Zatloukal, Janíček (K), Svoboda, Krejčíř, Ovčáčík, Hladký (63. Pohanka), Pelc, Stavanovič, Marcinov (87. Gryc), Babič

Humpolec: Kříž (K) - Kolčava, Vrátný, Pecha, Nermut, Šerý, Maršík, Pešek, Kopic, Ujčík (76. Skryja), Zástěra

rozhodčí: Jan Nápravník

Jaroslav Galba