V utkání svázaném taktikou sice domácí šli zkraje druhé půle do vedení, o náskok ale přišli o šest minut později. „Připravovali jsme se, že chceme zvítězit, ve středu se ale na tréninku zranil Simandl, z osobních důvodů nenaskočil ani jeden z nejlepších hráčů posledního zápasu v Bzenci Jakub Fiala. Vypadli nám dva kvalitní hráči. Nakonec jsme za remízu rádi, protože soupeř měl víc pološancí než my. Na výhru to z naší strany nebylo,“ přiznal břeclavský trenér David Pazdera.

Divizní nováček z Bystrce sice oba úvodní duely v nové soutěži prohrál, do Břeclavi ale přijel odhodlaný první body získat. Utkání bez větších šancí oživil zkraje druhé půle Petr Musil. Gólovou pozici připravil kanonýrovi Filip Čermák, jenž prostrčil míč do šestnáctky, odkud Musil zblízka nekompromisně prostřelil bystrckého brankáře Jana Herinka.

Břeclav - Bystrc 1:1 (0:0)
Branky: 48. Musil – 54. Stevanovič. Rozhodčí: Kostelník – Volek, Mikulášek. ŽK: Herman, Kriston, Mráz – P. Svoboda, Krejčíř. Diváci: 100.
Břeclav: Fibingr – Hloch, Herman, Kriston, Mráz (46. Osička), Dřevěný, Smejkal (K), Schüller, Čermák, Martinek (77. Ulehla), Musil.

Radost z vedení zpražili stovce diváků hosté zanedlouho. V 54. minutě uklidil míč do brány Uglješa Stevanović. Ve zbytku zápasu byli směrem dopředu víc vidět hosté, ale další větší šanci si nevytvořili. „Musíme začít vyhrávat i doma, děkujeme divákům za podporu. Aspoň že jsme konečně získali bod,“ ulevilo se Pazderovi.

Podle něj byl nepříjemný především styl, s nímž Bystrc do tohoto ročníku vyrukovala. „Dělají problém už tím, že hrají 4–3–3, na což nejsme zvyklí. Připravovali jsme se na to, přesto to pro nás bylo nepříjemné a museli jsme se s tím srovnávat,“ podotkl Pazdera.Bystrčtí fotbalisté (v zeleném) remizovali v utkání třetího divizního kola s Břeclaví 1:1

Po třech zápasech nového ročníku mají bystrčtí fotbalisté jeden bod a v tabulce jsou třináctí. V příštím kole v neděli doma přivítají Havlíčkův Brod, který je taktéž s jedním bodem o skóre čtrnáctý.