Hráči Žďáru se nijak favorita nelekli, nehráli zanďoura, nebezpečně útočili a jejich zásluhou byl první poločas vyrovnanou partií. Akce brněnských mladíků byly zdlouhavé a komplikované, vybírali si složitá řešení a ke střelbě se skoro nedostávali.

Zdálo se, že nabourané sebevědomí a střelecká sterilita, které drží A mužstvo, se přelily i do béčka. Marně koučující asistent Karel Kroupa i trenér Marek Zúbek, který po vyloučení proti Opavě musel mimo hráčskou lavičku, vybízeli tým k větší aktivitě.

Jedinou nebezpečnou střelu vyslal v závěru úvodního poločasu Vladimír Kolečkář, gólman Tomáš Jícha ji vyrazil na rohový kop. „O poločasu jsme hráče důrazně žádali o zrychlení hry a výraznější aktivitu, které by soupeře v defenzivě donutily k chybám,“ poodhalil Zúbek.

Od začátku druhé půle, kdy domácí zpřesnili kombinaci a zrychlili hru, jejich tlak na žďárskou defenzivu zvolna narůstal. Blízko gólu byla už hlavička stopera Vojtěcha Šmida, Kolečkář při postupu na brankáře trefil jen jeho nohy.

Zápas 25. kola MSFL Baník Ostrava B - Bohunice 3:0.
VIDEO: Bohunice vzdorovaly Baníku jen poločas, na vyprodaných Bazalech padly

Vyústěním převahy po hodině hry byla přesná přízemní střela Filipa Večeři, na níž byl gólman krátký. „Gól byl velkým povzbuzením pro naše hráče, útok za útokem se pak valil na branku Žďáru,“ pochvaloval si Zúbek.

V závěrečné čtvrthodině viděla stovka diváků ještě tři góly. Kombinační akci úspěšně zakončil Peter Juritka, hosté po standardce snížili Tomášem Trojánkem a pár minut před koncem vrátil střelu vyraženou brankářem Juritka do sítě, a dosáhl tak svého čtrnáctého gólu v sezoně.

Fotbalisté Zbrojovky jsou po 25 kolech jedenáctí.
Úvod nové éry Zbrojovky: Stále bez fanoušků, kapitán se trápí. Zábranský chyběl

Trenér Žďáru Václav Pohanka byl v hodnocení zápasu stručný: „Dlouho jsme s favoritem drželi krok, ale zlomila nás druhá branka.“

Jeho protějšek kouč Zúbek vyjádřil spokojenost: „Za zlepšení ve druhé půli zaslouží pochvalu celé mužstvo, velmi dobré výkony odvedli Filip Večeřa a nejmladší hráč na hřišti Daniel Polák."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...