Fotbalisté Bohunic splnili svůj postupový cíl. Na divizi se těšíme, hlásí Partyš

David Bednář (v červeném dresu) nahradil v sestavě Bohunic zkušeného Marka Střeštíka.

David Bednář (v červeném dresu) nahradil v sestavě Bohunic zkušeného Marka Střeštíka. | Foto: Petr Ryp

Už dvě kola před koncem krajského přeboru bylo nezvratnou skutečností, že fotbalisté Bohunic budou v nastávajícím ročníku hrát čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž – divizi. Po vynikajícím podzimu vstoupili do jara se čtyřbodovým náskokem na pronásledovatele, mužstva Kuřimi a Boskovic. „Na jarní odvety jsme se pečlivě připravili, hodně jsme pracovali na zkvalitnění defenzívní činnosti, což se nám vyplatilo. Absolvovali jsme i soustředění ve Zlatých Horách v Jeseníkách, kde se stmelila parta. Všichni jsme byli odhodláni na jaře kráčet za postupným cílem,“ vzpomíná trenér Zdeněk Partyš.

Před jarní částí byl jedinou hráčskou ztrátou odchod bývalého prvoligového hráče Marka Střeštíka, toho nahradil taktéž levonohý kreativní středopolař David Bednář z Ráječka. Uplatnili se i nově příchozí hráči Patrik Martinek a Ilja Burdov.

Po třech úvodních výhrách přišla dvě zakolísání, mužstvo na vlastním hřišti podlehlo 0:1 Boskovicím a následně pak hrálo bez branek v Bystrci. Body však ztráceli i pronásledovatelé, zvlášť když ve druhé polovině jara přišla série bohunických výher. Boskovičtí odpadli a bodový odstup Kuřimi sliboval už jen teoretické naděje. Dvě kola před závěrem pak bylo o postupové definitivě jasno – cíle bylo dosaženo.

Legendární útočník Leoš Čermák se v benefičním utkání opět představí v dresu Komety Brno.
Kometa chystá jubilejní zápas dvou hokejových generací

Mužstvo hrálo ofenzívní fotbal, svědčí o tom i nejvíc nastřílených branek v soutěži, konkrétně sedmdesát. Práce na defenzívě se pak projevila i minimem inkasovaných branek, bylo jich jen třiadvacet.

Na jaře se sestava stabilizovala, oporou v brance byl zároveň reprezentant v malé kopané Dominik Kunický, obranu dirigoval kapitán týmu Marek Král s Martinem Susem, režisérem hry byl ve středové řadě zkušený David Bednář. V útoku byl na jaře nejplatnější Radim Ševčík svou rychlostí i střelbou. Spolu s Nikolasem Burčíkem nastříleli nejvíc branek, Burčík byl úspěšný sedmnáctkrát, Ševčík vstřelil pouze o jeden gól méně.

Šimon Falta v dresu Ostravy.
Zbrojovka získala posilu z mistrovské Plzně, na hostování přišel záložník Falta

Po dovolené se hráči znovu sejdou 12. července, kdy začne náročná příprava na podzimní klání v divizi. „Aby hráči přivykli rychlejšímu tempu zápasů, v přípravě se střetneme nejen s divizními týmy, ale také s třetiligovým Uničovem. Z mužstva nikdo neodchází, naopak pracujeme na posílení týmu. Hráči se na divizi těší, zvlášť na brněnská derby s béčkem Zbrojovky a Startem,“ spokojeně hlásí trenér Partyš.

Zdeněk Staněk


Načítám tabulku ...

Vybrali jsme pro vás

Zprávy odjinud