Po velice slibném úvodu soutěže přišla pro divizního nováčka v pátém kole studená sprcha. Hostující Rosice je jasně přehrály a navíc byly výjimečně produktivní. „Ukázaly se zkušenosti, jaké mají špičkové divizní celky. Já jsem kluky po výhrách s Novými Sady a Humpolcem upozorňoval, že tyto týmy budou hrát nejspíš o záchranu. Možná jsme se nechali trochu ukolébat a teď nás Rosice pořádně vyškolily. Pomohl jim rychlý gól v sedmé minutě a i v dalším průběhu proměnili skoro všechny šance, do nichž se dostali. My se naopak v posledních zápasech potýkáme se střeleckou impotencí. I v tomto zápase jsme nevyužili několik dobrých šancí a soupeř nás vzápětí potrestal,“ uvedl k utkání domácí trenér Milan Valachovič.

Ten nyní přemítá, jestli si klub nedal před sezonou příliš vysoké cíle. „Řekl jsem, že chceme skončit do pátého místa, ale teď vidím, že by to mohl být problém. Tím neříkám, že na to náš kádr nemá kvalitu! Jen musí hráči změnit myšlení. Musíme být důraznější, Rosice s námi vyhráli snad 95 procent soubojů. Snad se hráči teď vrátí na zem a pochopí, že takhle se divize hrát nemůže,“ dodal Valachovič.

V příštím kole se Lanžhot představí v sobotu od 16 hodin na hřišti Staré Říše.

Sokol Lanžhot - Slovan Rosice 1:5 (0:3)

Branky: 52. Vrábel – 23. a 44. Chyla, 8. Selinger, 57. Novák, 70. Praks. Rozhodčí: Švehla – Svoboda, Voneš. ŽK: Ciprys, Mikúšek, T. Bartal – Moučka. Diváci: 380.

Lanžhot: Klimeš – Mikúšek (62. Rehák), Tóth, Dobšíček, Ciprys (46. Vrábel) – Hílek, Šefčovič (46. T. Bartal) – Šenk, Weiss, Krejčíř – Čambal.