Také začátky zápasů se bohunickým hráčům nedaří, tentokrát dobrých dvacet minut museli spíš vzdorovat rychle hrajícímu týmu z Vysočiny. „Byli jsme překvapeni vlažným začátkem domácích, z vedoucího týmu tabulky jsme měli trochu obavy, ale náš mladý, běhavý tým brzy zjistil, že zde můžeme obstát,“ hodnotil první poločas trenér hostů Michal Votava. Jedinou šanci domácích zmařil Janis Stambolidis, postupoval sám na brankáře Miroslava Vlčka, trefil však jen jeho tělo.

O výsledku zápasu rozhodla jediná minuta, v níž padly oba góly. Nejdříve na rohový kop Davida Bednáře vyskočil nejvýš Patrik Martínek a poslal domácí do vedení. Po pár desítkách vteřin bohunický gólman Dominik Kunický podběhl vysoký míč a Matěj Vopršal do prázdné branky pohodlně vyrovnal. „Hra nám sice příliš nešla, ale místo našeho vedení 2:0 to naráz bylo 1:1 a s tím jsme šli do šatny,“ posteskl si domácí kouč Zdeněk Partyš.

Zleva Jakub Považanec z Jablonce a Wale Musa Alli z Brna.
Zbrojovka poprvé v sezoně venku nebodovala, prohrála v Jablonci

Po přestávce se začali domácí ve středu hřiště prosazovat, kombinační hra se jim však příliš nedařila. I při tlaku Bohuničtí museli být na pozoru vzhledem k brejkům útočníků Ždírce. Převaha ani několik závarů před brankou hostů ke gólu nevedly a když dvě minuty před koncem střela Radima Ševčíka minula tyč, bylo zřejmé, že domácí výhry se Bohunice ani tentokrát nedočkají. „Ve druhé půli jsme ztratili střed pole, přesto si z hřiště favorita vezeme zlatý bod,“ zhodnotil Votava. Domácí kouč Partyš netajil nespokojenost. „Nebyl to pohledný zápas, ve druhé půli jsme se sice výkonem zvedli, ale v koncovce nám chybí lehkost a klid.“