Spokojenost s výkony a umístěním vyjadřuje i předseda klubu Roman Procházka, který v posledních letech stojí za úspěšnými postupy Startu. „Do podzimu jsme vstupovali s obměněným kádrem a několika posilami. Bratři Robin a Patrik Demeterovi, Tomáš Okleštěk spolu s Davidem Michnou a Josefem Jonášem se stali součástí našeho týmu. Je pochopitelné, že po loňském čtvrtém místě chceme v tomto ročníku mnohem víc. I když jsme před několika málo lety hráli jen v městských soutěžích a postupně se prokousávali nadregionálními soutěžemi, letošní cíl neskrýváme. Pokusíme se na jaře o postup do MSFL a tak posílíme fotbalové postavení Brna," říká.

Úvod sezóny přinesl mužstvu z Lesné rozpačité zahájení. Porážka ve Žďáru a remíza ve Źdírci však mužstvem nijak neotřásla. Po výhře nad nováčkem v Bohunicích přišla obdivuhodná šňůra osmi vítězných zápasů. „Nově utvářený tým se musel sehrát, pak při sérii výher výrazně rostlo sebevědomí našich hráčů a respekt soupeřů,“ říká trenér Startu Milan Frimmel.

Hráčky KP Brno po obratu opět skolily svého městského rivala – brněnské Šelmy.
Šelmy v derby kousaly, volejbalovému Brnu ale dál vládne Královo Pole

„Nejlepší výkony mužstvo podávalo proti nejtěžším soupeřům jako béčku Jihlavy či Lanžhotu. Konec úspěšné série přinesla nečekaná porážka ve Staré Říši, která přišla v posledních deseti minutách zápasu a navíc vlastním gólem. Toho zápasu všichni litujeme, při naší výhře by bodový náskok činil sedm bodů,“ hodnotil podzimní výkony svých svěřenců kouč Frimmel.

Spokojenost panuje s defenzivou, inkasovala nejméně gólů v soutěži, pětkrát udržela čisté konto. Oporou obrany je Muamer Avdič, který svým výkonem strhává spoluhráče. Kvalitními výkony se na podzim prezentoval halvbek Martin Sedlo, který vedle finálních přihrávek zaznamenal i tři góly. Ve středové řadě svou kvalitu prokazují bratři Demeterové, šestigólový Okleštěk se zlepšil ve druhé polovině podzimu. Nejlepším střelcem týmu je Dominik Havlín, autor deseti branek, v závěru podzimu pak radovala i forma mladému Ondřeji Doubravskému.

„Celý listopad bude mužstvo v tréninku, zimní přípravu zahájíme 11. ledna na naší umělce. Přípravné zápasy s celky MSFL Hodonínem, Kroměříží a Blanskem budeme hrát v Brněnských Ivanovicích,“ plánuje kouč Frimmel.

ZDENĚK STANĚK