Jeho svěřenci se museli vyrovnávat s neznámými a nevyzpytatelnými mužstvy z Vysočiny, které na rozdíl od kombinační hry Startu preferují důraz s řadou soubojů. V divizní D skupině také brněnský tým čekalo značné cestování, ze čtrnácti mužstev zde hraje devět týmů z Vysočiny.

Ilustrační foto
Rezerva Líšně se jako nováček vyšvihla hned nahoru. Staví na rychlosti mladých

Hráči Startu nestačili na prvních pět týmů tabulky, se všemi prohráli. Ukázalo se, že kvalita hráčů především béček Jihlavy a Zbrojovky je nad síly fotbalistů z Lesné. Tím, že s předními celky hráli na domácím hřišti, je bodová bilance domácích zápasů nízká. Zde Start získal pouhých šest bodů, naopak na stadionech soupeřů dokázal vybojovat patnáct bodů a v této tabulce je na čtvrtém místě.

Výsledkově i herně vyšel závěr podzimu, z pěti zápasů brněnský tým čtyřikrát vyhrál. Střelecky se vedlo s osmi góly Radimu Chylovi, dvakrát dokonce dosáhl hattricku, o branku méně vstřelili Petr Musil a David Cupák. V obraně byl opora Petr Svoboda, výkonem šel nahoru i Tomáš Praks.

Mohamed Traoré.
Po kolapsu už neměl Traoré hrát fotbal. Nyní vyhlíží s Blanskem druhou ligu

Zásluhou řady asistencí na góly si své uhrál i Petr Švancara. „Mužstvo zůstává v tréninku do 23. listopadu, kdy se účastní halového turnaje v Blansku. Od poloviny ledna pak zahájíme přípravu, zápasy budeme hrát na umělce v Řečkovicích. Uvažujeme o výraznějším omlazení týmu, aby mohl lépe vzdorovat předním divizním celkům,“ naznačuje po podzimu další možnosti růstu manažer brněnského mužstva Roman Procházka.

ZDENĚK STANĚK