Jeho svěřenci se museli vyrovnávat s neznámými a nevyzpytatelnými mužstvy z Vysočiny, které na rozdíl od kombinační hry Startu preferují důraz s řadou soubojů. V divizní D skupině také brněnský tým čekalo značné cestování, ze čtrnácti mužstev zde hraje devět týmů z Vysočiny.

Hráči Startu nestačili na prvních pět týmů tabulky, se všemi prohráli. Ukázalo se, že kvalita hráčů především béček Jihlavy a Zbrojovky je nad síly fotbalistů z Lesné. Tím, že s předními celky hráli na domácím hřišti, je bodová bilance domácích zápasů nízká. Zde Start získal pouhých šest bodů, naopak na stadionech soupeřů dokázal vybojovat patnáct bodů a v této tabulce je na čtvrtém místě.

Výsledkově i herně vyšel závěr podzimu, z pěti zápasů brněnský tým čtyřikrát vyhrál. Střelecky se vedlo s osmi góly Radimu Chylovi, dvakrát dokonce dosáhl hattricku, o branku méně vstřelili Petr Musil a David Cupák. V obraně byl opora Petr Svoboda, výkonem šel nahoru i Tomáš Praks.

Zásluhou řady asistencí na góly si své uhrál i Petr Švancara. „Mužstvo zůstává v tréninku do 23. listopadu, kdy se účastní halového turnaje v Blansku. Od poloviny ledna pak zahájíme přípravu, zápasy budeme hrát na umělce v Řečkovicích. Uvažujeme o výraznějším omlazení týmu, aby mohl lépe vzdorovat předním divizním celkům,“ naznačuje po podzimu další možnosti růstu manažer brněnského mužstva Roman Procházka.

ZDENĚK STANĚK