A zkušený záložník je se sedmi trefami spolu s dalšími dvěma hráči nejlepším střelcem soutěže a Zbrojovka ve čtvrté nejvyšší soutěži dominuje. „Na jaře jsem rozvázal smlouvu v Komárně a kontaktoval mě Petr Došek (organizační manažer Zbrojovky – pozn. red), který bydlí vedle mě, šli jsme se projít a zeptal se mě, jestli by pro mě bylo zajímavé být hrající asistent trenéra ve Zbrojovce. Řekl jsem, že ano a klaplo to,“ líčí svůj návrat domů Štepanovský.

Za roky ve Zbrojovce, v níž působil v letech 2018 až 2022, se totiž rodák ze Skalice usadil s rodinou právě v Brně, odkud dojížděl do Komárna. „Jsem rád, že jsem zpět a že se daří týmu. Těší mě i moje čísla, ale má úloha je hlavně pomáhat mladším. Vždycky sestavu nějak lepíme z toho, kdo je k dispozici a tak se různě posouvám sestavou, jak je třeba, takže se i moje role mění,“ upozornil Štepanovský, jenž je hrajícím asistentem trenéra společně s brankářem Vlastimilem Hrubým.

Štepanovský se na nové štaci rozstřílel. I díky jeho příspěvkům jé béčko Zbrojovky bezpečně na prvním místě divizní tabulky s náskokem šesti bodů na druhý Lanžhot, s nímž Brňané ztratili při remíze 0:0 jediné dva body v sezoně.

Od té doby Zbrojovka vyhrála pět duelů v řadě se skóre 22:4, naposledy porazila doma Humpolec 4:1. „Jasným cílem je postup do třetí ligy. Většinu zápasů se snažíme určovat tempo hry a byla asi dvě utkání, kdy se nám to úplně nedařilo, přesto jsme díky produktivitě vyhráli,“ poznamenal Štepanovský.

Svými výkony si na konci září řekl i o příležitost v A týmu Zbrojovky, za který nastoupil při rozsáhlé marodce ve třetím kole MOL Cupu v Opavě.

Porážce 2:3 a vyřazení ale nezabránil. „Byl to dost těžký zápas, protože sestava bylo různě poslepovaná. Jsem rád za možnost zase si vyzkoušet profesionální fotbal, ale soustředím se na béčko. Jakmile mě ovšem budou potřebovat v A týmu, jsem připravený nastoupit,“ dušoval se Štepanovský.

Ve Zbrojovce už se zároveň pomalu chystá na život po hráčské kariéře. „V tréninku na sebe beru kondiční a silové prvky. Od začátku roku totiž studuju na kondičního trenéra. Proto mi vyhovuje angažmá v Brně, že si ještě můžu zahrát, ale už se můžu taky věnovat trenéřině. Jsem rád, že kluci rady ode mě berou,“ pověděl bývalý hráč Slovanu Bratislava, Senice, Trnavy nebo Karviné, který si zahrál taky v Arménii za celek Bananc.

Právě roli kondičního trenéra by se chtěl v budoucnu věnovat. „Mám sice trenérskou licenci B a přemýšlím, že si udělám i áčko, ale chtěl bych být hlavně kondičákem,“ zmiňuje Štepanovský.

Do konce podzimní části sezony mu zbývá se spoluhráči a svěřenci sehrát čtyři duely. První z nich odehrají v sobotu od půl třetí odpoledne na hřišti Nového Města na Moravě.