Jenomže tentokrát už Rosicím hrály okolnosti do karet a Moravskoslezskou fotbalovou ligu si přece jen zahrají. Poté, co postup do třetí nejvyšší soutěže odmítl mistr divize E Slavičín, byly na řadě Rosice, které postup s povděkem přijaly. „Získali jsme 71 bodů. V každé jiné soutěži by to stačilo na postup, ale ne v divizi s Blanskem. Postup jsme chtěli a je to teď pro nás o to lepší, že se povedl. Chtěli ho hráči i majitel,“ podotkl předseda klubu Petr Čejka.

V kabině i kancelářích Slovanu zavládla úleva. Rosicím už byla divize malá. „V končící sezoně byla úroveň soutěže nejnižší minimálně za posledních pět let a myslím, že v té následující bude ještě o něco horší,“ poznamenal Čejka.

Slovan Rosice

Počet bodů: 71
Umístění v tabulce: 2.
Skóre: 81:20
Bilance zápasů:
22 výher, 5 remíz a 3 prohry

Rosice se navíc mohou v MSFL těšit na atraktivnější soupeře, pravděpodobně třetinu z plánovaných osmnácti týmů utvoří celky jižní Moravy. „V divizi nám hrozilo, že pojedeme desetkrátna Vysočinu. V MSFL se můžeme těšit třeba na souboje s Znojmem nebo Vyškovem,“ podotkl šéf klubu.

Pro novou soutěž se plánují v Rosicích vyzbrojit maximálně pěticí posil, kostru kádru ale hodlají zachovat. „Chceme, aby hráli kluci, kteří si postup vykopali, jen vhodně doplníme hráče na jednotlivé posty,“ poznamenal Čejka.

Na další sezonu v Rosicích se těší i obránce Tadeáš Zezula, který do Slovanu přišel před rokem. „Šel jsem do Rosic s vidinou postupu do třetí ligy. Jsem rád, že se nakonec povedl. Zažil jsem tu snad nejlepší partu v mužském týmu. Určitě za pohodou stojí i to, že se nám dařilo, ale celkově se cítím moc dobře,“ uvedl Zezula.

V minulosti už si třetí ligu zahrál za Líšeň nebo Břeclav. „V divizi mají některé zápasy třetiligovou kvalitu, spousta z nich je ale na daleko nižší úrovni. V divizi panují také velké rozdíly mezi jednotlivými týmy, kdežto MSFL je daleko vyrovnanější,“ porovnával obránce.

Doteď byli ve Slovanu zvyklí vyhrávat, v MSFL si vyzkouší jinou roli. „Chceme se vyhnout záchranařským starostem a pokud se to nepovede, hlavní je se co nejdřív zachránit,“ zmínil Čejka.

Rosice si třetí ligu zahrály ve dvou sezonách v letech 2011 – 2013. V prvním ročníku se ještě dokázaly těsně udržet, když obsadily čtrnáctou pozici v šestnáctičlenné tabulce, ve své druhé třetiligové sezoně ale skončily poslední a sestoupily do divize.