Mladý líšeňský tým naprosto odhodil jakékoliv obavy z premiéry ve vyšší soutěži, do utkání na hřišti Tasovic vstoupil sebevědomě a už po dvaceti minutách vedl 2:0.

Brňany nerozhodilo ani snížení domácích těsně před koncem první půle, v šestapadesáté minutě upravil na konečných 1:3 Tomáš Bílek. „Utkali jsme se se soupeřem, který vždy bývá v divizi nahoře a je hodně soubojový. Ať už jsem trénoval Rosice nebo Bystrc, tak jsem vždy věděl, že do Tasovic se moc nejezdí vyhrávat, takže si vítězství vážíme. Vůbec nic ale nepřeceňujeme a jdeme dál,“ podotkl Kugler.

Ten i přes výhru našel na výkonu svých svěřenců některé nedostatky. „Zápas z naší strany nebyl stoprocentní, udělali jsme hodně chyb. Když na sebe budeme hodně nároční, tak jsme mohli dát výrazně víc branek, v defenzivní činnosti jsem viděl taky dost nedostatků, neplnili jsme taktické věci,“ nelíbilo se trenérovi líšeňského béčka.

Hlavním pozitivem však pro brněnský celek je dobrý přístup hráčů k utkání, na hřišti kvalitního soupeře nepůsobili nikterak zaskočeně a vítězství si zasloužili. „Mladé kluky nemusíte nějak výrazně motivovat, spíš je důležité jim připomenout, že nás postup stál hodně práce, a proto nemůžou hned úvod promarnit. Je důležité hrát sebevědomě, vyrovnat se soupeři v bojovnosti a pak může přijít na řadu fotbal. Což teda přišel, díkybohu jsme dali nějaké branky,“ usmíval se Kugler.

Líšeňský záložník Marek Matocha (v bílém s číslem 10) nastoupil v líšeňském dresu už ke 102 druholigovým zápasům.
Z divizních Kozlovic až k opoře Líšně. Matocha oslavil sto startů krásným gólem

Pro jeho svěřence je úvodní výhra důležitá i vzhledem k těžkému losu, líšeňské béčko totiž v prvních pěti kolech čekají samé přední týmy divize D. V neděli míří do Žďáru nad Sázavou, poté vyzve Lanžhot, Velké Meziříčí a rezervu Zbrojovky. „Těžký los v úvodu samozřejmě vnímáme, ale jdeme zápas od zápasu. Když mi dělal sportovního manažera Karel Jarůšek, tak mi vždy říkal: Michale, hrát se musí s každým. Když potkáme těžké soupeře na začátku, tak to bude zase lepším potom,“ tušil bývalý kouč Blanska nebo Rosic.

Do nominace k prvnímu kolu líšeňské béčko zapojilo hned čtveřici nadějných mladíků z ciziny, Mustapha Toyin a Israel Odaleko nastoupili v základu, Yannic Gutler a Lateef Olawunmi začali utkání na lavičce. „Kvalitu u nich vidíme, ale nyní se musí naučit dělat fotbal tak, jak se hraje tady v Čechách. Zatím třeba moc nechápou, že je soupeř bude pořádně dohrávat, hraje se tady výrazně tvrdší fotbal než třeba ve Francii. V Líšni si prostě nechodíme jen tak zahrát, ale jdeme vždy zvítězit,“ doplnil Kugler.

Tasovice - Líšeň B 1:3
Poločas:
1:2.
Branky: 45. Lapeš (pen.) - 11. Horký, 20. Tauš, 56. Bílek.
Rozhodčí: Budovič - Mayer, Svoboda.
Žluté karty: Garčic, Vašina - Toczyski, Odaleko.
Tasovice: Koukal - Hrazdílek, Cihlář, Lapeš, Blahoudek, Moravec, Garčic, Vašina, Pacula, Císař, Švarc.
Líšeň B: Veselý - Rudyk, Bílek, Ferlay, Tauš, Džupenjuk, Horký, Toyin, Toczyski, Hanuš, Odaleko.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...