Především druhou polovinu podzimu měl líšeňský B tým skvělou, díky ní se vyšplhal až do popředí tabulky. Pod sebou nechal i tradiční účastníky divize D. „Výsledkově to byl určitě úspěšný podzim, některé zápasy se nám povedly víc, některé míň. Ale to tak bývá, takže jsme rádi za čtvrté místo, kterého si vážíme,“ podotýká kouč Líšně B Michal Kugler.

Přípravná utkání Líšně B
sobota 27. ledna: Líšeň B - Start Brno
sobota 3. února: Zlín B - Líšeň B
sobota 10. února: Líšeň B - Táborsko B
sobota 17. února: Líšeň B - Blansko
sobota 24. února: Líšeň B - Ráječko

Mladý tým opět čekají změny v hráčském kádru. Záložník Dmytro Džupenjuk se znovu přesunul do hlavního mužstva, místo něj ale Kugler na úvod zimní přípravy uvítal hned několik nováčků. „Jako vždy jsme si prošli menší rotací. Přesunuli jsme do béčka pár talentovaných kluků z dorostu, k tomu jsme přidali i zajímavé mladíky ze zahraničí, které jsme za poslední měsíce objevili,“ nastiňuje trenér.

Líšeňská rezerva tak navazuje na léto, kdy také do kádru zkusila zabudovat hned několik nadějných zahraničních hráčů. S některými to vyšlo, s jinými ne. „Nemá cenu zatím prozrazovat jména nových kluků z ciziny. Máme jich na testech hned několik, ale jsou až překvapení z intenzity tréninku. Venku jsou navíc minusové teploty, z toho jsou také zaskočení. Přál bych si, aby se u nás udrželi, ale je to o výkonnosti, musí se nám ukázat,“ poznamenává stratég.

Nováčci si v aktuálně čtvrtém celku divize D musejí zvykat především na tvrdou práci v trénincích, kterou Kugler ve svých týmech praktikuje. „Tréninky jsou náročné, hodně se běhá. Nejdříve máme posilovnu a pak ještě klasickou přípravu na hřišti. Je vidět, že na to nejsou zvyklí. Zatím je nemá cenu hodnotit, protože jsou maximálně unavení. Je třeba, aby to zpracovali, může se ale klidně stát, že po čtrnácti dnech nebo dvou měsících odejdou,“ tuší kouč.

Jeho svěřence čekají v následujících týdnech zajímavé zápasové prověrky, líšeňské béčko totiž v zimní přípravě vyzve hned tři třetiligové soupeře – Start Brno, Zlín B a Blansko. „Rozhodně se nebojíme, takže půjdeme vyhrát i s nimi. Kluci mají nějaké ambice a trénujeme minimálně tak, jak se připravují týmy ve třetí lize. Když jsem byl v Rosicích nebo Blansku, tak to bylo na stejné úrovni, makáme opravdu hodně,“ ujišťuje Kugler.

Zimní příprava divizního nováčka je opět postavená především na nabírání kondice, důraz se však klade i na některé herní prvky. „Chceme ve hře vidět ještě větší agresivitu, důkladné napadání a dostupování soupeře. Hodláme to praktikovat celoplošně, takže musíme být připravení, abychom to zvládli celý zápas a protivníka uběhali,“ popisuje bývalý lodivod Rosic nebo Bystrce.

Náročná příprava má mladou líšeňskou rezervu dovést k tomu, aby i na jaře pokračovala v kvalitních výsledcích a dokázala se v divizi vyrovnat jakémukoliv celku. „Chceme vyhrát opravdu každý zápas, nedovedu si představit, že bych těm mladým klukům řekl, že si jdeme jen pro remízu. Pak to třeba nemusí vyjít, protože ve fotbale i celkově v životě totiž hraje velkou roli i štěstí. Ale štěstí přeje připraveným, proto chceme být tak nachystaní, abychom mu šli naproti,“ doplňuje Kugler.


Načítám tabulku ...