Souboj domácího třetího týmu tabulky s jejím lídrem nakonec skončil poměrně jednoznačně. Blansko zvítězilo 4:0 a vystřídalo Rosice ve vedení.

Oba tábory řešily před zápasem kádrové problémy. Blansku opět chyběl střední záložník Ondřej Paděra, který se v ukrajinském Kyjevě stal mistrem Evropy v malém fotbale. Rosice měly za sebou těžký středeční pohárový duel s třetiligovým Hodonínem, který z MOL Cupu vyřadili výsledkem 3:1.

Podle průběhu zápasu otazníky lépe vyřešili Blanenští. „O Paděrově neúčasti jsme věděli dopředu a připravili jsme se na ni. Nehrál už v Lanžhotě a zvládli jsme to. Šanci dostali mladí hráči a chopili se jí dobře. Je vidět, že i širší kádr je silný. Teď bude oříšek, dát tam Ondru zpátky,“ sdělil po utkání trenér domácího týmu Tomáš Kolouch.

Jeho úsměv prozradil, že to s ohrožením Paděrova fleku v sestavě nebude tak žhavé. „S Hodonínem to byl náročný zápas. Přece jen jsme za tři dny nebyli tak svěží, jak býváme obvykle,“ připustil únavu svých hráčů jeho protějšek Michal Kugler.

Zřejmě i proto si domácí od začátku vytvořili územní převahu, kterou po čtvrthodince korunoval gólem Dominik Urbančok. Po své typické akci. Na hranici šestnáctky si navedl míč z pravé strany, zasekl a přesně i dostatečně razantně levačkou vypálil za bližší tyč. Brankář Jan Zádrapa neměl šanci. Za dalších šest minut zahráli hosté ve vlastním pokutovém území rukou a domácí kapitán David Bednář neměl s penaltou problémy.

Útočník Zbrojovky Brno Lukáš Magera (vlevo).
Jak je důležité mít Mageru. Jeho magie drží Zbrojovku, prosadil se popáté v řadě

Při kvalitě domácího týmu to v podstatě znamenalo rozhodnutí utkání „Myslím, že kluci byli připravení dobře, ale podepsaly se na tom dva faktory. My jsme za celý rok i s přípravnými zápasy prohráli jen čtyřikrát. Kluci nejsou zvyklí prohrávat. Jak dostali dvě branky, které jsme navíc soupeři darovali, nedokázali se s touto situací vyrovnat. A pak to je ten středeční Hodonín. S ním to bylo hodně o běhání. Proto jsem některé hráče šetřil, ale ti, co hráli místo nich, stejnou kvalitu na hřiště nepřinesli,“ konstatoval Kugler.

Rosice toho v Blansku opravdu moc nepředvedly. K vyšší aktivitě je vyburcoval až příchod Tomáše Prakse, ale elán jim vydržel asi deset minut. „V přestávce jsem kluky upozorňoval na to, že 2:0 je nejzákeřnější průběžný výsledek. Jakoby vám dával klid, ale jak dostanete gól, tak to většinou nakopne soupeře. Proto jsem rád, že jsme po přestávce zvýšenou aktivitu Rosic ustáli a pak už jsem začal věřit, že vyhrajeme. Oni kvalitu rozhodně mají, ale my jsme hráli opravdu dobře. Bylo to správně odmakané utkání a celým mančaftem, včetně střídajících hráčů a kluků na lavičce,“ zdůraznil Kolouch.

Poměrně brzy ve druhé části dal pojistku na vítězství Luboš Chloupek. Domácí pak už kontrolovali hru a Bednář v závěru výsledek ještě vyšperkoval. „Soupeř byl lepší a vyhrál spravedlivě. Kdo mě z jeho hvězd zaujal nejvíc? Jsem rád, že výborný výkon podali všichni tři kluci, které mám rád jsou mými dobrými kamarádi. Tedy Bednář, Buchta a Huška. Ti zahráli excelentní zápas,“ chválil šéf rosické střídačky.

FK Blansko – Slovan Rosice 4:0
Poločas: 2:0. Branky: 16. Urbančok, 22. (pen.) a 83. Bednář, 58. Chloupek. Rozhodčí: Pospíšil – Polanský, Zaplatilová. DS: Gallo. ŽK: Kugler (Ros.). Diváků: 496.
Blansko: Doležal – Feik, Huška, Mezlík, Sedlo – Buchta – Chloupek (71. Minx), Urbančok, Bednář, Šmerda (46. Dvořák) – Tulaydan (84. Kratochvíl). Trenér: Tomáš Kolouch.
Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Vítámvás, Kršák – Kugler, Šíp – Trtílek (46. Praks), Selinger, Pazourek (62. Moučka) – Malata (75. Chyla). Trenér: Michal Kugler.