„Byl to podle mě náš nejlepší zápas sezony, připravili jsme se na soupeře dobře takticky a vyšlo nám to," radoval se po šlágru s Bohunicemi třicetiletý bosenský kapitán Startu Muamer Avdič. Ještě před čtyřmi lety kopal druhou ligu za Znojmo, nyní je ústřední figurou (nejen) defenzivy ambiciózního brněnského celku z Lesné, kteří trenéři soupeřů často označují jako třetiligový.

Zmíněný Avdič, bratři Demeterovi, kanonýr Dominik Havlín, šikula Ondřej Doubravský, velezkušený Tomáš Okleštěk nebo brankář s ligovými starty František Chmiel. A tak by se dalo pokračovat. Ať se člověk podívá na jakýkoliv post, všude najde na divizi nadstandardní hráče. Jde poznat, že ve Startu na finanční nouzi netrpí.

Matěj Bohuslávek.
Dráhař Bohuslávek po operaci ještě nabírá sílu, v Kanadě bojuje i o MS

Klub z Lesné se za poslední roky vyšvihl mezi nejrespektovanější brněnské fotbalové adresy. Dlouhé roky byla jeho maximem I. B třída, ještě v roce 2016 hrál Start městský přebor, poté ale začal rok co rok šplhat výš a od roku 2019 je už v divizi. Nyní nastal čas posunout se o krůček výš, vzpomínkou na minulost je jen skromný stadion v Loosově ulici.

K cíli na Startu nakročili na jaře příhodně, když skolili své úhlavní rivaly. Se Žďárem vyhráli doma 3:2, na hřišti čtvrtých Tasovic navzdory oslabení po rychlé červené kartě otočili nepříznivý vývoj a triumfovali 3:1 a ve středu doma uzemnili nebezpečného novice Bohunice 2:0, jimž patří třetí příčka. „Jsem strašně rád za to, jak jsme ten zápas zvládli. Bohunice mají kvalitní mančaft. Není to jen fráze, ale hrajeme zápas od zápasu a každým děláme krok směrem k našemu cíli. Jsem rád, že jsme potvrdili výhru v Tasovicích," lebedil si trenér mužstva Milan Frimmel, mimochodem taky extrenér Hradce Králové.

Celek Basket Brno U23 (na snímku v bílých dresech) si zahraje finále první ligy.
Úspěšné mládí Basketu Brno. Juniorka překvapivě zabojuje ve finále první ligy

Varováním pro něj i jeho svěřence je tři týdny stará domácí prohra 0:1 se Ždírcem nad Doubravou. Ve zbytku sezony totiž na celek z Lesné čekají především soupeři ze spodní části tabulky. „Každá facka, která padne, je ale příležitost, aby si člověk uvědomil že je třeba pořád makat na sto procent," vzali si podle Frimmela ve Startu poučení z nečekaného klopýtnutí.

Ještě před zápasy s týmy z podprůměru soutěže však čeká na Start další nebezpečný protivník, v sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne se představí na hřišti šesté Břeclavi. „Je vynikající na domácím hřišti, sbírá body, musíme se dát dohromady po derby s Bohunicemi," velel Frimmel.