Ještě v roce 2016 hrál Start jen městský přebor. Mohutný vzestup brněnského celku však zatím stále nekončí, jediný bod jej dělí od toho, aby si pro příští sezonu zajistil účast v Moravskoslezské fotbalové lize. „Doufám, že nám to vyjde a v pátek doma potvrdíme postup. Děláme proto celou akci, protože doufáme, že vše oslavíme s našimi fanoušky a v deset hodin pak vše zakončíme ohňostrojem,“ usmívá se předseda Startu Roman Procházka.

Klub, hrající na stadionu v Loosově ulici, v pátek od šesti hodin večer hostí Starou Říši a věří, že proti ní zvládne udělat poslední krok. I proto si pro fanoušky nachystal opravdu bohatý doprovodný program. „Pro všechny diváky, kteří dorazí, budou zdarma klobásy z udírny, pizzy, burgery, pivo, limonáda i zmrzlina. Každý se tak může napít a občerstvit úplně zdarma,“ nastiňuje Procházka.

Brány stadionu se otevřou už ve čtyři hodiny odpoledne, diváci nejprve můžou zhlédnout duel starších přípravek Startu a Bosonoh. Pak už přijde na řadu zápas A týmu, nudit se ale nebudou ani ti nejmladší. „Celé odpoledne bude moderovat Ondra Tomek a ve čtvrtek je mezinárodní den dětí, takže pro ně připravíme různé soutěže i skákací hrad,“ hlásí předseda divizního lídra.

Bystrčtí fotbalisté (v zeleném) v dohrávce 22. kola doma remizovali s Moravskou Slavií 0:0
Dohrávky bez vítěze. Bystrc remizovala s Morendou, Svratka krutě přišla o výhru

Divizním utkáním navíc program nekončí, od osmi hodin večer zahraje DJ Jiří Valeš, o necelé dvě hodiny později pak fotbalový svátek zakončí ohňostroj.

Fotbalový svátek TJ Startu Brno

Pátek 2. 6. na stadionu v Loosově ulici.
Program:
16:00 - otevření stadionu, následně utkání starších přípravek Startu Brno B a Bosonoh.
18:00 - divizní utkání Start Brno - Stará Říše.
20:00 - vystoupení DJe Jiřího Valeše.
21:50 - ohňostroj.

Připravený bude skákací hrad i fotbalové soutěže a hry pro děti.
Během celé akce pro všechny návštěvníky: klobásy z udírny, burgery, pizza, zmrzlina, pivo a limonáda zdarma.