Jeho svěřenci produkovali útočný fotbal, střelecky byli úspěšní s osmnácti góly Dominik Havlín, čtrnáctkrát se trefil Tomáš Okleštěk, šestkrát Muamer Avdič a na pět branek dosáhl Martin Sedlo.

Jediným jarním zakolísáním byla domácí prohra se Ždírcem 0:1. Pro udržení čela tabulky byly důležité remízy v Břeclavi a Lanžhotě, v závěru pak těžce vybojované výhry 1:0 v Jihlavě a 2:1 s Bystřicí nad Pernštejnem, v nichž vítězných gólů dosáhl kapitán a tahoun Avdič.

S blížícím se koncem jara v herním projevu mužstva došlo k mírnému výkonnostnímu útlumu. „Své zde sehrála psychická obava z blížící se možnosti postupu, dvě vyloučení a několik zranění. Projevil se úzký hráčský kádr, neměli jsme možnost hru oživit,“ dodává Frimmel.

Start nakonec divizi ovládl s náskokem šesti bodů před Žďárem a překonal další milník na své cestě vzhůru. Vždyť jeho vzestup začal před sedmi roky, kdy z městského přeboru každým rokem postupovalo o soutěž výš. V divizi po prvním ročníku působení skončil tým z Lesné čtvrtý a v právě skončeném ročníku přišel historický postup klubu do MSFL.

Za všemi postupy stojí nejen náročná práce trenérů a hráčů, ale řady funkcionářů klubu v čele s předsedou Romanem Procházkou. O tomto bývalém střeleckém kanonýrovi je známo, že před sebe klade vysoké fotbalové cíle, ale ty dokáže plnit. Už před dvaceti roky to dokázal s mužstvem Bystrce, které dotáhl až do druhé ligy.

Současným postupem do třetí nejvyšší soutěže tak hráči Startu posílili fotbalové postavení Brna. V dobách vzestupu Startu by rozhodně nikoho nenapadlo, že bude jednou hrát jen o soutěž níž, než Zbrojovka. „Vedle nutného posílení hráčského kádru se nyní musíme soustředit na zlepšení zatím nepříliš vábného zázemí klubu,“ říká šéf klubu Procházka.

„V blízké budoucnosti bychom chtěli vybudovat umělé osvětlení a zahájit výsadbu hybridního trávníku. A samozřejmě chceme obstát a naše diváky těšit v třetí nejvyšší soutěži, kde bude mít Brno konečně zástupce,“ dodává Procházka. Po dovolených zahájí Start přípravu na vyšší soutěž začátkem července.

ZDENĚK STANĚK


Načítám tabulku ...