Je to až do očí bijící kontrast. V minulém desetiletí byl Start posledním brněnským klubem, který pravidelně hrál fotbalové soutěže a přitom neměl hřiště s travnatým povrchem.

Od příštího ročníku naopak budou v Brně už jen dva týmy, které hrají vyšší soutěž – Líšeň a Zbrojovka. „Pamatuju si, že když jsem kdysi trénoval přípravku Zbrojovky, tak jsme se střetávali se Startem a hrávali jsme na tom pískovém hřišti. Takhle jsem dřív Start měl zafixovaný, postupně šel ale nahoru a pro Brno je teď skvělá zpráva, že zase bude mít klub ve třetí lize,“ podotýká Frimmel.

Bosenský kapitán brněnského Startu Muamer Avdić (v červeném).
Bosenský kapitán dovedl Start do třetí ligy. Bojujeme vždy jako tým, říká Avdić

Jeho svěřenci od úvodu ročníku jasně šli za vytouženým postupem a jistotu získali po předposledním kole, kdy doma zdolali Starou Říši 3:0 a před druhým Žďárem nad Sázavou mají nedostižný šestibodový náskok. „Tím, jak se vyvíjela celá sezona, jsme si ověřili, že tenhle tým jasně má kvalitu na postup. Netajili jsme se tím, že chceme do třetí ligy, cíl byl jasně nastavený už od začátku ročníku,“ nastiňuje devětačtyřicetiletý kouč.

Od úvodní venkovní prohry se Žďárem brněnský celek nebodoval už jen ve dvou zápasech a především výborně zvládal souboje s ostatními předními celky. O postupu Startu značně napovědělo hned první jarní kolo, ve kterém Žďáru oplatil porážku ze začátku sezony. „Domácí utkání se Žďárem hodně napovědělo a jsem rád, že jsme právě zvládali utkání se silnými soupeři. Top týmy jsme dokázali porážet nebo jim aspoň vzít body, čímž jsme stále odskakovali,“ popisuje Frimmel.

Fotbalisté Pohořelic (na snímku v červených dresech) slaví postup do krajského přeboru.
Mašina na výhry i postupy. Někteří nám nevěřili, říká kouč Pohořelic. Co divize?

V pátek divizní lídr dohraje sezonu na hřišti Velké Bíteše a pak už začne plánování na nováčkovský ročník ve třetí lize. „Některé věci určitě při starém nezůstanou. Potřebujeme zvětšit kádr, protože teď na závěr jsme měli pár zraněných a vyloučených hráčů a najednou jsme dohrávali ve dvanácti lidech. Třetí liga je úplně o něčem jiném, má výrazně víc účastníků, takže nás čeká i víc zápasů,“ uvědomuje si stratég.

I proto se tak ve Startu dá očekávat rušné léto, ve kterém klub bude shánět zajímavé posily. Ani ve třetí lize totiž nebude chtít být jen do počtu. „Určitě nemůžeme pokračovat v počtu hráčů, ve kterém jsme dohrávali divizi, kdy se nám kádr ještě zúžil kvůli zraněním a vyloučením. Jeli jsme třeba do Lanžhotu a říkali jsme si, že konečně máme plnou i lavičku, a když jsme odsud odjížděli, tak jsme měli zase tři hráče mimo, dva se zranili, jeden dostal červenou kartu,“ doplnil Frimmel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...