Jediný bod chyběl před pátečním utkáním Startu k jistotě postupu z divize D. Po přesvědčivém vítězství mohl slavit největší úspěch v historii klubu. „Jsou to nádherné pocity, kvůli tomuhle se ten sport dělá. Postup je úžasný, šli jsme si za ním dlouho a jsem rád, že se nám vše povedlo,“ radoval se kouč Startu Milan Frimmel.

Vedení divizního lídra připravilo na pátek bohatý program, na utkání dorazilo 680 fanoušků. A oslavy vyšly na jedničku.

Předseda sdružení Zbrojováci Jaroslav Hajn s peticí ke stadionu za Lužánkami.
Situaci zlepší jen změna majitele. Nic jiného, má jasno předseda Zbrojováků

Domácí se dostávali do zajímavých šancí od úvodu zápasu, o vítězi utkání výrazně napověděl závěr první půle, ve kterém Start poprvé prolomil obranu Staré Říše, z rohového kopu se prosadil Martin Sedlo. „Gól z rohu to celé načal, Stará Říše potom začala hrát trochu výš a měli jsme víc místa,“ hodnotil Frimmel.

Druhý poločas už si pak Brňané užívali. Na hřišti vládli, diváky bavili nápaditými akcemi. V 73. minutě zvyšoval Josef Jonáš, skóre jen o dvě minuty později uzavřel nejlepší střelec klubu Dominik Havlín.

Kapitán Ladislav Krejčí dotáhl Spartu k titulu, v sobotu se vrátí do rodných Rosic. S sebou přiveze i pohár pro mistra FORTUNA:LIGY.
Návrat domů. Rosice v sobotu podpoří vzácný host, přijede Krejčí i s pohárem

V odlehčeném závěru utkání domácí mohli přidati další branky. „Byl to takový pouťák, směrem dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční, nic jsme si nevypracovali. Udělali jsme to domácím moc jednoduché, snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, ale rychlé brejky nám vůbec nevycházeli,“ nebyl spokojený staroříšský trenér Lukáš Staněk.

Domácí tak pátečním výkonem jen potvrdili zasloužený postup. „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme rozhodnut co nejdřív. Vyložené šance z úvodu jsme sice neproměnili, ale hráli jsme dál trpělivě, zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal Frimmel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...