„Rozdělil bych sezonu na dvě části. V podzimní jsme se hledali, poztráceli spoustu bodů na domácím hřišti. Jarní část už byla z mého pohledu mnohem lepší jak herně, tak výsledkově,“ pravil trenér Startu Milan Frimmel, jehož svěřenci na jaře prohráli jediný zápas, když ve strhujícím duelu podlehli rezervě Zbrojovky 0:2.

Klubu se vyplatila sázka na zúžení kádru. „Když jsme někoho v zimě přivedli, šlo opravdu o posily. Dávali jsme to dohromady, i když zimní příprava nebyla jednoduchá. Scházeli jsme se v půl osmé večer na umělé trávě. Postupně si vše sedalo a sedalo,“ líčil kouč aktuálně třetího nejlepšího klubu v Brně.

Na jaře střelecky výrazně procitla také letní ofenzivní posila Dominik Havlín. Vyhlášený kanonýr se po přesunu z krajského přeboru o patro výš hledal, na jaře ale svými góly často zápasy Startu rozhodoval. Nakonec v uplynulém ročníku nastřádal jedenáct branek, nejvíc z týmu. „Šlo pro mě o velkou změnu a další posun ve fotbalové kariéře. Pořád jsem si zvykal na úroveň o soutěž výš, která je určitě důraznější a rychlejší,“ podotkl pětadvacetiletý střelec.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se představí na fotbalových oslavách v Lanžhotu.
V Lanžhotě oslaví 100 let fotbalu. Přijede prvoligový Fastav Zlín

Další kanonýr družstva Pavel Dovhanjuk nasázel ve skončené sezoně deset gólů. „Dominik bude příští sezonu ještě lepší. Na jeho čich po gólech a řešení situací je radost se dívat. Nebylo to nicméně jen o Dominikovi, ale o celém kolektivu,“ zdůraznil lodivod Startu.

Klub z Lesné, jenž se v letech 2015 – 2018 katapultoval z městského přeboru do divize, se netajil už před sezonou tím, že hodlá ve čtvrté nejvyšší soutěži vířit vody.

Další krok k vrcholu hodlá Start učinit v nadcházejícím ročníku, kdy se soutěž odehraje bez suverénního Hodonína, jenž se posunul do třetí ligy.

Nabušená parta trenéra Pavola Švantnera si na čele vytvořila luxusní náskok, čtvrtý Start na ni ztratil devatenáct bodů. „Chceme hrát o nejvyšší příčky, ale těžko se odhaduje, kdo budou naši největší soupeři. Není jasné, kolik týmů nakonec z divize postoupí, protože je možné, že ještě někdo kromě Hodonína od nás postoupí do třetí ligy. Uvidíme tedy, jestli zůstane Zbrojovka B, která je vždy těžko čitelný soupeř, musí se navíc počítat s Lanžhotem. Každopádně i bez Hodonína nás čekají nároční soupeři, “ pronesl Frimmel.

Kádr celku z Lesné by neměl projít takovými výraznými změnami jako před uplynulou sezonou. „Nějaké odchody i příchody máme rozjednané, ale nepůjde o tak zásadní proměnu,“ dodal Frimmel.