A jejich rozlet vzhůru má ještě pokračovat. „Máme ambice postoupit do třetí ligy,“ potvrdil před začátkem této sezony obránce Startu Martin Sedlo.

Právě bývalý hráč mládežnických kategorií Zbrojovky se v létě zařadil mezi největší hvězdy kádru. Vždyť do divizního týmu přestoupil z Blanska, které v minulé sezoně prožilo krátkou epizodu ve druhé lize. V ní vstřelil ve čtrnácti zápasech tři branky. „Martina Sedla považuju za obrovskou posilu, pamatuju si ho ještě z mládežnické reprezentace,“ pochvaloval si jeho příchod kouč brněnského družstva Milan Frimmel.

Šestadvacetiletý zadák ve Startu už prokazuje své kvality, když v osmi zápasech divize D dal dva góly. „Cíl postoupit teď cítím jako novou výzvu a doufám, že k tomu týmu nějak pomůžu a že se nakonec o soutěž výš i ustálí,“ přál si Sedlo.

Hokej Kometa Brno - České Budějovice
Paradox Komety. Trápí nejlepší, připomíná však minulou sezonu

Ten však ve Startu není jediným hráčem, který si zahrál v profesionální soutěži. Mezi nejzkušenější členy kádru patří stoper Muamer Avdič z Bosny a Hercegoviny, jenž si za Zbrojovku připsal i tři minuty v první lize, o úroveň níž válel za Znojmo, Třinec a Most.

V létě pak trenér Frimmel přivítal v týmu nováčky jako záložníka Michaela Hubra z třetiligových Otrokovic, brankáře Tadeáše Sovu z Vyškova, obránce Františka Malára z Rosic nebo kanonýra Dominika Havlína, jenž v minulých sezonách zářil v krajském přeboru.

„Zmíněnými předsezonními příchody a tím, jak vedení klubu pracuje a pomáhá v získávání posil, jde vidět, že hodláme hrát co nejvýš,“ liboval si kouč.

Bohuničtí fotbalisté (v červeném) přehráli v brněnském derby Moravskou Slavii jasně 4:0.
Moravská Slavia se zalekla hvězdných jmen, na špici přeboru se střídají tři týmy

Jeho svěřenci sice v prvních dvou soutěžních zápasech získali jen bod, nyní už se ovšem derou nahoru. Naposledy v sobotu je na čtvrté místo tabulky posunula domácí výhra se Žďárem nad Sázavou, který zdemolovali nevšedním výsledkem 8:0.

O první místo, na které Start ztrácí jedenáct bodů, je ale v divizi D obrovský zájem. Jako povinnost berou postup do třetí ligy hodonínští fotbalisté, nejblíž mu je po osmi kolech rezerva brněnské Zbrojovky. Ta je zatím stoprocentní se skóre 32:7.

V Brně se nyní fotbalovým týmům zkrátka daří. Druhé lize zase vévodí A tým Zbrojovky, který usiluje o návrat mezi elitu.