„Bylo to pro nás důležité utkání, zvlášť po nezdaru se Ždírcem. Měli jsme nějaký záměr, všechno ale bylo po chvíli jinak. Martin Pařízek při souboji nechtěně trefil kopačkou hlavu protihráče, dostal červenou a celé se to zbořilo. Kluci se ale neuvěřitelně semkli a vítězství bylo zasloužené," lebedil si trenér mužstva Milan Frimmel.

Úzko mu bylo nejen po vyloučení ve dvanácté minutě, ale taky o čtrnáct minut později, kdy proměnil penaltu domácí Pavel Lapeš po ojedinělé útočné akci Tasovic. V závěru poločasu ale srovnal skóre utkání Muamer Avdič, jenž zaskočil střelou z pětadvaceti metrů domácího brankáře.

Basketbalistky brněnských Žabin (v bílém) zvládly proti Chomutovu i třetí utkání a jsou ve finále play-off.
Další suverénní výkon a Žabiny slaví finále. Opět v něm vyzvou pražské USK

O obrat se postaral v 69. minutě Ondřej Doubravský a devadesáté minutě pečetil výhru favorita nejlepší střelec Startu Dominik Havlín. „Museli jsme přeskupit řady a začít hrát trochu jinak, klukům se ten zápas vážně povedl," zamlouvalo se Frimmelovi.

Jeho svěřenci tak dali zapomenout na nečekaný týden starý výpadek v utkání se Ždírcem. „Zažili jsme spoustu zápasů, kde jsme měli šance, ale nedávali branky, tady rozhodla naše nekvalita, nebyli jsme schopni nic vymyslet. Každá facka, která padne, je ale příležitost, aby si člověk uvědomil, že je třeba pořád makat na sto procent," poznamenal Frimmel.

Královopolské volejbalistky (v tmavém) porazily i ve třetím utkání Ostravu 3:0 na sety a v semifinále narazí na Prostějov.
Semifinále jako řemen. Suverénní KP vyzve mistrovský Prostějov a plánuje odplatu

Po šlágru sedmnáctého kola čeká Start ještě důležitější prověrka. V pátek totiž od pěti hodin odpoledne na svém stadionu na Lesné přivítá vedoucí Start v brněnském divizním derby druhé Bohunice, které vyhrály tři ze čtyř jarních zápasů a na svého brněnského rivala ztrácí čtyři body. „Bude se hrát o šest bodů. Kdybychom vyhráli, v tabulce odskočíme, pokud prohrajeme, dotáhnou se. Bohunice mají výborný start jara, všichni se na ten zápas těšíme, už ať je pátek," burcoval Frimmel, jehož skvadra stejně jako Bohunice vyhrála tři ze čtyř jarních utkání.