Po odhlášení dvou celků z Olomouckého kraje dostaly přednostně nabídku na zaplnění volných míst kluby ze stejného regionu. Postup odmítly a stejně se rozhodli i oslovení funkcionáři Tatranu Bohunice a Olympie Ráječko. Tedy klubů, které se v tabulce jihomoravského přeboru umístily těsně před Bystrcí.

Dosta se do čtvrté nejvyšší soutěž vrací po čtyřech letech. V sezoně 2005/2006 tam dokonce chodili diváci na druhou ligu. Takové ambice však klub momentálně nemá. „Příští rok se chceme hlavně zachránit. Vše další bude navíc. Na druhou ligu teď rozhodně nemyslíme, prvořadé je stabilizovat klub v divizi. Nechceme v rychlém sledu chodit výš,“ objasnil záměry vedení Hradil.

Dosta Bystrc
Odchody:
Michal Axamit
Radim Chyla
Radek Lízal
Minh Duc Tomáš Nguyen
Ondřej Makiš

Příchody:
David Marcinov
Martin Drábek
Milan Svoboda

Do divize půjde mužstvo s novým koučem. Libora Danihelku na lavičce nahradil sedmatřicetiletý Martin Kasálek. „Libor Danihelka není špatný trenér, ale byl tu téměř tři roky a nyní mu končila smlouva, kterou jsme neprodloužili. Hledali jsme změnu a nakonec kápli na Martina Kasálka. Je to mladý trenér s hráčskými zkušenostmi z prvoligového fotbalu. Navíc hrál i za Bystrc,“ vyjmenoval Hradil důvody, proč si klub brněnského rodáka vybral.

Mimo Bystrc hrál Kasálek také v brněnské Zbrojovce či Hradci Králové, za který nastupoval i v první lize. „S předsedou Dosty Smějou jsem v kontakt již rok a půl. Každý půlrok mi z klubu volali, zda chci jít do Bystrce jako hrající asistent, což jsem vždy s díky odmítl. Nyní jsem dostal nabídku stát se hlavním trenérem a přijal ji,“ sdělil Kasálek, jenž dosud dělal hrajícího trenéra ve Vilémovicích a předtím v Soběšicích.

Tomáš Pilík.
Pilíka testuje budapešťský Honvéd, Zbrojovka v přípravě poprvé prohrála

Nyní povede tým jen z lavičky. Za to o patro výš. „S divizí zkušenosti nemám, ale i v kraji je teď hodně kvalitních hráčů, takže velký skok nečekám. Samozřejmě záleží, jak se povede poskládat mužstvo. První trénink máme desátého července. Až v přípravě uvidíme, jak tým vypadá a jestli je potřeba jej někde doplnit či ne. Prostor na to máme, “ pravil Kasálek, který plánuje dál hrát za Vilémovice, pokud se zápasy nebudou krýt.

Brněnský klub již získal tři posily, další dva až tři fotbalisty ještě hledá. „Po sezoně nám nějací hráči odešli a nyní je musíme kvalitně nahradit, abychom v divizi hráli důstojnou roli,“ doplnil Hradil.

JAROSLAV GALBA