Jeho protějšek, trenér Startu Milan Frimmel, kontroval : „Na rozdíl od Bohunic jsme sezónu začali nevýrazně a dnes potřebujeme úspěch.“ Jeho svěřenci vstoupili do utkání razantně a víc než dvacet minut byli dominantním týmem, blízko ke gólu měli David Michna a Vlastimil Ryšavý. Výsledkem převahy byla i vedoucí branka, kdy aktivní obránce Martin Sedlo doběhl zdánlivě ztracený míč, stačil odcentrovat a Tomáš Okleštěk byl v šestnáctce nedovoleně sražen. Nařízený pokutový kop proměnil Robin Demeter, což hosty až příliš uklidnilo a po svižném začátku se začal jejich fotbal zvolna vytrácet.

Domácí bez nápadů chybějících kreativních středopolařů se těžko prosazovali. V závěru poločasu však měli dvě gólové šance, Marek Král však mířil nad břevno a po nedorozumění v hostující obraně hlavička v záklonu Nikolase Burčíka těsně minula tyč hostů. „V té době jsme nepochopitelně polevili, naše kombinační hra se vytratila a proměnila v pouhé nakopávání míčů," durdil se kouč Frimmel.

Tomáš Praks (na snímku ve žlutém dresu) patří mezi opory Rosic.
Praks už dával fotbalu sbohem. I díky Švancarovi pokračuje, září v Rosicích

Po přestávce se hráči Startu víc soustředili na defenzivu, Bohunice si vytvořily tlak, chyběly však průnikové akce. „Právě v době, kdy jsme se nadechovali k vyrovnání, jsme po vyloučení našeho Filipa Kotouna šli do půlhodinového oslabení,“ litoval domácí stratég Partyš. Jeho svěřenci se po přeskupení sestavy nadále snažili o vyrovnání, svými dlouhými autovými vhazováními Marek Král vytvářel v šestnáctce Startu dramatické situace, oslabení domácích se však ukázalo jako rozhodující.

Neúnavný obránce Startu Martin Sedlo neustále hnal spoluhráče na zteč a dvacet minut před koncem přesná střela k tyči z kopačky Josefa Jonáše byla gólovou pojistkou pro hráče Startu. „O naší výhře nakonec rozhodlo oslabení domácích a náš druhý gól,“ hodnotil střetnutí kouč vítězů Frimmel. „Cením si, že i v oslabení naši hráči úporně bojovali o změnu výsledku, soupeři k výhře musím blahopřát,“ uznal domácí lodivod Partyš.

ZDENĚK STANĚK