Po trochu nešťastné porážce vlastním gólem v prvním kole ve Ždírci tak nadále na bodový zisk čekají. „V minulém týdnu jsme vyřídili přestupy dvou srbských hráčů. A tak teprve nyní se všichni hráči, s nimiž počítáme, mohli zapojit do tréninkového procesu,“ mínil před utkáním předseda klubu Maxmilián Směja.

Domácí se v odvážném postavení se třemi obránci a třemi útočníky prosadili hned z první nebezpečné akce. Srbská posila Ugljaša Stefanovič utekl po levém křídle, obešel vyběhnutého brankáře a jeho přízemní přihrávku z úhlu nebylo pro Ondřeje Pelce problém poslat do opuštěné branky.

Bystrc - Polná 1:2Poločas: 1:0.
Branky: 11. Pelc – 64. Válek, 69. Bajer.
ŽK: Svoboda, Gryc – Holub, Čížek.
Rozhodčí: Grečmal – Hubený, Šamaj
Diváci: 235.


První vstřelený divizní gól po čtyřech letech domácí povzbudil, hosty z Vysočiny k ničemu nepustili. „Tým jsme těsně před začátkem sezony tvořili za pochodu, přesto jsme první půli odehráli kvalitně. Tlačili jsme se dopředu, škoda, že střela Marcela Hladkého skončila těsně vedle tyče,“ litoval po první půli kouč Kasálek.

Po přestávce zkušený celek z Vysočiny, který vloni skončil v divizi pátý, výrazně přidal a začal domácí celek kombinací a zvýšenou agresivitou přehrávat. V rozmezí pěti minut mezi 64. a 69. minutou otřesení domácí obdrželi dva góly po centrech z pravé strany.

I přes jejich snahu už hosté výhru udrželi. „Ve druhé půli jsme nedokázali podržet míč. Za předvedený výkon je naše prohra příliš krutá. Z porážky jsme zklamaní. Jsem přesvědčený, že po dalším sehrání se budeme zápas od zápasu zlepšovat,“ soudí Kasálek.

ZDENĚK STANĚK