V létě pak čtyřiadvacetiletý útočník zatoužil po nové výzvě a přestoupil do divizního Startu. „Jde pro mě o velkou změnu a další posun ve fotbalové kariéře. Pořád si zvykám na úroveň o soutěž výš, která je určitě důraznější a rychlejší,“ řekl Havlín.

V celku z Lesné zatím naskočil v divizi D do devíti duelů, v nichž si připsal 455 minut. Prvního zásahu se dočkal až v osmém utkání, do něhož vstoupil jako náhradník a jednou trefou přispěl k jednoznačnému vítězství 8:0 se Žďárem nad Sázavou.

Mimořádný počin se mu ale povedl v sobotu proti Havlíčkovu Brodu, když na hřiště nastoupil opět coby střídající hráč v 74. minutě za bezbrankového stavu. Start sice po čtyřech minutách jeho pobytu na trávníku dostal první branku, ale do šedesáti sekund Havlín odpověděl.

„Do hry jsem šel jako žolík a měl za úkol vstřelit góly. Bohužel jsme brzo prohrávali, ale rychle jsme na to zareagovali. Našel jsem si dlouhý míč za obranu a přehodil brankáře. To bylo famózní,“ liboval si Havlín.

O tříbodovém zisku pro brněnský celek rozhodl v 90. minutě. „Trefil jsem se se závěrečným hvizdem,“ usmál se Havlín a pokračoval: „Šlo o podobnou akci jako u prvního gólu. Dostal jsem dlouhý balon a běžel na obránce, který to čekal na pravou, ale sekl jsem si ho na levou a vystřelil kolem brankáře. Byla to neuvěřitelná euforie.“

Nováček v kádru brněnského Startu se tak prosadil potřetí v posledních dvou kolech. „Párkrát jsem nastoupil v základní sestavě, ale bohužel se mi nedařilo jak střelecky, tak herně. Už se do toho naštěstí dostávám a doufám, že jsem na dobré cestě,“ zmínil.

Brňané se navíc v tabulce posunuli už na třetí místo, ze kterého na vedoucí rezervu Zbrojovky ztrácejí jedenáct bodů. „Teď už po pár posledních zápasech vládne spokojenost. Na začátku sezony jsme neměli lehká utkání, zbytečně jsme ztráceli body. Momentálně se nám ale daří a zabojujeme o třetí místo, které je pro nás v tomto ročníku asi maximum,“ poznamenal Havlín.

Ten kromě Startu nastupuje také za futsalový klub Žabinští Vlci Brno, který už druhou sezonu hraje v nejvyšší české soutěži. „Dávám přednost velkému fotbalu, protože máme čtyřikrát týdně tréninky. Ve Svratce mi futsal ještě tolerovali, ale nyní už se s ním tahle soutěž skloubit moc nedá,“ podotkl.

Po pěti duelech jsou Vlci bez bodu na poslední místě. „Teď se nám vůbec nedaří, jelikož máme hodě zraněných hráčů ze základu a sestavu lepíme. Bude to boj o přežití,“ dodal Havlín.