Pro divizní Rosice jde o zápas ještě v rámci přípravy. Utkání s Bystrcí však berou vážně a tíhnou po výhře. „Chceme postoupit. V téhle fázi přípravy, kdy jsme v drilu nějaké dva týdny, tak přípravné zápasy slouží hlavně k rozehranosti. Pohár bereme jako generálku,“ řekl Jan Trtílek, nová posila Rosic.

Případný zápas s týmem z vyšší soutěže hráči v mysli nemají. „Byla by to prestiž, ale nikdo z kluků to v hlavě nemá. Hlavně musíme odehrát dobrý zápas s Bystrcí a pak se uvidí,“ přemítal čtyřiadvacetiletý útočník.

Ještě v minulé sezoně hrál za Blansko, které se utká v poháru s Líšní. „Hodně posilovalo, takže postoupit určitě taky chtějí. Šance proti Líšni, která hrála minulý rok nahoře ve třetí lize, budou vyrovnané,“ uvedl se Trtílek.

Předseda Blanska Jiří Crha utkání bere spíš jako zkoušku nově posíleného kádru. „Zápas s Líšní bude prvním testem kvality našeho mužstva. Ukáže nám, jak si stojíme. Očekávám velmi zajímavý a vyrovnaný zápas. Líšeň působí dlouhodobě ve třetí lize, v loňské sezóně obsadila dokonce třetí místo, tudíž můžeme očekávat velmi těžkého soupeře,“ rozpovídal se Crha pro klubový web.

Dalším jihomoravským celkem, který se o víkendu vydá na pohárovou cestu, je úřadující šampion krajského přeboru Lanžhot. „Na jednu stranu bychom v případě výhry sehráli zápas s Kroměříží, což by byl pro naše fanoušky patrně atraktivní duel. Na druhou stranu ale to je o jeden zápas v týdnu více během sezony a navíc se soupeřem ze stejné soutěže. Podle mých zkušenosti je těžké porazit jedno mužstvo dvakrát za krátký časový úsek. Každopádně ale stejně jako v každém jiném utkání chceme vyhrát,“ zmínil trenér Milan Valachovič.

VLADIMÍR FORMÁNEK