ZDENĚK STANĚK

V polovině této cesty je situace pro mladý celek nadějná. Se čtyřiceti body a pětibodovým náskokem na Lanžhot vstoupí do jarní sezony z prvního místa.

Jedinými podzimními ztrátami byla porážka v Novém Městě 1:2 a bezbranková domácí remíza s Lanžhotem. „Předností našeho týmu je kondiční připravenost, ofenzivní hra bez zdržujících zbytečných přihrávek dozadu a rychlost akcí. Na těchto atributech nadále pracujeme, naši mladíci s věkovým průměrem jedenadvaceti let se dokázali rychle přizpůsobit agresivnějšímu dospělému fotbalu. Nevyvyšujeme individuality, opíráme se o kolektivní výkonnost, houževnatost a pracovitost hráčů,“ hodnotí svoje svěřence trenér Kříž.

Zajímavostí jeho temperamentního koučování je situace po konci prvního poločasu. Vždy ještě na hřišti dochází ke vzájemné konzultaci tří mužů, trenéra a jeho hrajících asistentů. Ta pak rozhoduje o střídání hráčů či změně taktiky.

Mužstvu se daří střelecky, nastřílelo devětačtyřicet gólů, což činí průměr 3,27 branky na zápas. Kanonýrem mužstva je s deseti góly Peter Juritka, sedmi branek dosáhl Štepanovský, který je na hřišti zároveň mentorem mladých hráčů.

Mužstvo i na jaře bude nadále domácí střetnutí hrávat v Bystrci, z jeho herního projevu bude jistě znovu tryskat fotbalová radost, která se divákům líbí. „Bodový náskok nás na jaře nesmí ukolébat, k nejtěžším zápasům budou jistě patřit naše domácí utkání s Novým Městem a béčkem Líšně a na horké půdě v Lanžhotě. Přes zimu se do našeho béčka posunou nejtalentovanější hráči z dorostu,“ plánuje Kříž.


Načítám tabulku ...