„Nedělali jsme si velké iluze, mužstvo, které trénuje pětkrát týdně, musí naše venkovské kluky, jenž se na trénink dostanou dvakrát či třikrát do týdne, výkonnostně předčít,“ pravil před utkáním trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

Zápas mu dal plně za pravdu, hosté z Vysočiny vycházeli z hustého obranného bloku, k šestnáctce Brňanů se dostávali jen obtížně a střelu za celý první poločas nedokázali vyslat. „Věděli jsme, že hosté budou zalezlí, v úvodu však naši mladíci byli netrpěliví. Nakopla nás až vedoucí branka,“ hodnotil úvod zápasu domácí kouč Lukáš Kříž.

Oba poločasové góly obstaral zblízka devatenáctiletý Peter Juritka. To už domácí ovládali hru, Peter Štěpanovský v roli zkušeného dispečera přesně rozdával míče a jeho spoluhráči se stále rychle hnali kupředu.

Škoda, že jen hrstka diváků sledovala dravý, útočný fotbal talentovaných mladíků. Zdržující přihrávky dozadu, tak často vídané v jiných střetnutích, zde přicházely jen v nejvyšší nouzi. Takový fotbal se musí každému fanouškovi líbit.

Ve druhé půli pokračoval tlak domácích. „Jsem rád, že mladý tým, který si rychle zvyká na dospělý fotbal, má na hřišti dva matadory a zároveň moje asistenty, brankáře Vlastimila Hrubého a středopolaře Štěpanovského. Peter nejen diriguje naši hru, ale na podzim už vstřelil sedm gólů,“ spokojeně konstatoval temperamentní trenér Kříž.

Tým z Vysočiny pak nečekaně první střelou na branku Zbrojovky z kopačky Tomáše Trojana snížil. Byl to premiérový gól dvacetiletého mladíka z týmu hostů. Po hodině hry však pro zranění musel odstoupit hostující stoper Lukáš Kryštůfek a toho domácí střídající hráči využili k demolici hostů.

Po pohledných kombinačních akcí dvěma góly přispěl František Kluska a v samém závěru pátou branku přidal Martin Černý. „Teď musíme především zvládat zápasy s dalšími ohroženými týmy,“ vymáčkl ze sebe kouč hostů Staněk. „Chválím hráče za přístup k zápasu. Není se za co schovávat, letošní cíl je jasný,“ rozhodně řekl trenér Kříž.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...