Až do nedávna zápasy s týmy z Vysočiny měly stereotypní průběh, hosté se před vlastní šestnáctkou zabetonovali a jen občas se pokoušeli o brejky.

I tentokrát se hrálo převážně na polovině hostů, ti se však záhy začali osmělovat a vyráželi do rychlých a nebezpečných protiútoků.

Mladí Brňané už se na utkání připravovali bez trenéra Lukáše Kříže s novým lodivodem Markem Zúbkem, tým však tentokrát koučoval asistent Karel Kroupa. „On s týmem pracuje od začátku jara, já teprve hráče poznávám. Tentokrát budu zatím jen analyzovat hru a pozorovat výkony našich hráčů,“ říkal před utkáním Zúbek.

První pětačtyřicetiminutovka ještě žádnou branku nepřinesla, do kabin se šlo za remízového stavu. „V první půli jsme měli i trochu štěstí, při jednom ze závarů jsme vykopávali míč z brankové čáry. Ale viděli jsme i nepřesnosti domácích a věřili v možnost dotáhnout některý z brejků ke gólu,“ hodnotil úvodní poločas meziříčský trenér Milan Volf.

I druhá půle byla ve znamení převahy mladých Brňanů, chyběla jim však přesnější přihrávka, nápad či nečekané řešení situace.

To měl zlepšit příchod Ondřeje Pachlopníka a dvacet minut před koncem mentora mladých hráčů Petera Štepanovského. Ten však v sobotu absolvoval skoro hodinu zápasu A týmu na hřišti Vyškova.

Fotbalisté brněnského Startu (v červeném) v páteční předehrávce 24. kola doma podlehli rezervě ostravského Baníku 0:2.
Neradostná bilance, Start je doma druhý nejhorší. Proč musí nasazovat mladíky?

Štepanovský sice připravil spoluhráčům několik šancí, Peteru Juritkovi a jeho spoluhráčům se však nevedlo.

Šok pro domácí přišel v 77.minutě, ještě na podzim hráč Bohunic Jakub Kokorský přesnou přihrávkou našel neobsazeného Josefa Jonáše a ten prudkou střelou k tyči zajistil hostům nečekanou výhru.

Marná byla v závěru snaha domácích, poprvé na jaře zůstali bez vstřeleného gólu a celkově teprve podruhé prohráli. „Rozhodla naše herní disciplína, nezměrná obětavost a nebojácnost,“ jásal spolu s týmem trenér Volf.

Futsalisté brněnského Helasu (v červeném) podlehli Chrudimi 0:6.
Helas začal semifinále vysokou prohrou. Na straně Chrudimi je kvalita, ví Galia

„Nebyla to pro mne zrovna šťastná premiéra, nedostali jsme soupeře pod takový tlak, aby chyboval. Už několik předchozích zápasů ukázalo, že nám také vázne střelba, střílíme většinou jeden gól a i ten nám dneska chyběl,“ litoval nový kouč Zúbek.

Zbrojovka Brno B - Velké Meziříčí 0:1