Program série o třetí místo nejvyšší české soutěže:
Basket Brno – Ústí nad Labem
dnes od 18 hodin v brněnské hale ve Vodově ulici
sobota od 18 hodin v Ústí nad Labem
pondělí od 18 hodin v hale ve Vodově ulici
*série se hraje na dvě vítězná utkání

Série se hraje na dvě vítězná utkání. „Už po posledním zápase minulého ročníku jsem věděl, že pokud budu v týmu pokračovat, chci sezonu končit s medailí na krku,“ prohlásil důrazně kapitán brněnského celku Jakub Krakovič.

Hráči Basketu v semifinále play-off vypadli po porážce 1:4 na zápasy s Opavou, Ústí nad Labem nevyhrálo ani jeden duel s favoritem na titul z Nymburka. „Přesto si všichni uvědomujeme, že čelíme celku, který prožívá nejúspěšnější sezonu jejich klubové historie. My však máme své cíle a uděláme maximum k jejich naplnění,“ podotkl kouč jihomoravského týmu Lubomír Růžička.

Petra Záplatová po operaci přetržené achilovky.
Paša jí zachránil kariéru. Hrozná tragédie, byl to anděl strážný, říká Záplatová

Jeho svěřenci v této sezoně mají proti až osmému celku po základní části soutěže stoprocentní úspěšnost, když ho čtyřikrát porazili. „Bude to ale bitva jako v ostatních zápasech, které jsme proti nim dosud odehráli. Naším hlavním cílem bude vyhrát na doskoku a dobrá týmová obrana,“ zmínil hráč Basketu Danilo Djuricic.

Už v semifinálové sérii s Opavou sledovalo domácí zápasy Brňanů téměř patnáct set diváků. „Teď je ten absolutní vrchol sezony, proto doufám, že všichni přijdou zaplnit Vodovku a pomůžou nám urvat medaili,“ burcoval Krakovič.

Druhý zápas série odehraje Basket v sobotu od šesti hodin večer na palubovce Ústí nad Labem.