Do Ústí neodcestovala s týmem hned pětice líšeňských hráčů, která nastoupila v remízovém utkání 1:1 s vedoucími Pardubicemi. Vedle zraněného stopera Jakuba Černína dostali volno Michal Jeřábek, Jaroslav Málek, Martin Rolinek a Tomáš Vasiljev. „Viděl jsem na některých únavu a i proto, že jsme vyhráli v Prostějově, zvládli zápas s Pardubicemi a dostali se do klidnějšího středu tabulky, jsme chtěli dát šanci klukům, kteří zatím měli menší vytížení,“ vysvětlil líšeňský trenér Milan Valachovič.

Ten se nakonec rozhodl pro sedm změn v sestavě a jiné rozestavení. Po dvou posledních utkáních, ve kterých hrála Líšeň na tři obránce a vybojovala čtyři body, se vrátila ke čtyřčlenné defenzivní řadě. „Věděli jsme, že Ústí umí zahrát na rozestavení s třemi obránci a ví, kde jsou jeho slabiny. Navíc jsme nasadili hráče, kteří nemají v systému příliš zkušeností,“ objasnil kouč.

Líšeňští fotbalisté si proti Ústí připsali desátou remízu v sezoně a momentálně se nachází na devátém místě. „Mohli jsme ze zápasu vytěžit daleko víc, měli jsme tři čtyři velké šance. Ve druhé půli jsme ale ztratili kvalitu a pohyb, proto hodnotím utkání jako remízové,“ pravil Valachovič. 

Jeho svěřenci se v duelu dokonce střelecky prosadili, když v osmé minutě po přihrávce Martina Zikla prostřelil ústeckého brankáře Mariána Tvrdoně Vintr. Jenže rozhodčí Radek Dubravský branku pro faul neuznal. „Situaci jsem na videu ještě neviděl, ale přišlo mi to jako regulérní gól, který by utkání nejspíš rozhodl,“ mínil kouč.

Vůbec první nulu ve druhé lize zaznamenal i přes příležitosti domácích fotbalistů čtyřiatřicetiletý brankář Jan Vítek, který vychytal i únik střelce Lukáše Matějky s jedenácti zásahy. „Přežili jsme, když jsme si nastřelili sami břevno, soupeř hrozil hlavně ze závarů. S pokorou a po dlouhé cestě v autobuse bod bereme,“ zdůraznil Valachovič.

Ústečtí fotbalisté se před sobotním zápasem nenacházeli zrovna v ideálním rozpoložení. Po nečekaném odchodu trenéra Aleše Křečka prohráli v minulém kole na hřišti posledních Vítkovic 1:3. „Nechybělo nám nasazení a proti nebezpečné Líšni jsme bojovali. Kluci mají z náročného programu plné brýle, protože nemáme široký kádr a je potřeba jim poděkovat. Především za zklidnění situace po výměně trenéra, která ve Vítkovicích byla znát,“ líčil pro klubový web ústecký předseda klubu Václav Kožíšek.

Další utkání odehrají líšeňští fotbalisté ve středu doma od pěti hodin odpoledne, kdy vyzvou patnáctý Sokolov. Pokud nováček soutěže zvítězí, zajistí si druhou ligu i pro příští sezonu s předstihem čtyř kol.

Ústí nad Labem – Líšeň 0:0
Žluté karty: 34. D. Richter, 66. M. Bílek, 80. L. Matějka, 90. Kolařík – 68. Demeter, 73. Silný, 89. Fila.
Rozhodčí: Dubravský – M. Novák, J. Váňa.
Diváci: 862.
Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Pimpara (K), Písačka – Drame, D. Richter, M. Valenta (50. Kolařík), Miskovič, Prošek – L. Matějka (83. Bassey).
Líšeň: Vítek – Šenk (46. Fall), Hlavica (K), O. Ševčík, Bednář – T. Machálek (71. Minařík), Matocha (84. Fila), Kučera, Demeter – Zikl (71. Silný), O. Vintr (88. Chládek).