Kluby tak hledají alternativy, jak fanouškům umožnit sledování zápasů i jejich zapojení do podpory klubu. Brněnská Zbrojovka přišla s výzvou Jdu na fotbal.

NEÚSPĚŠNÝ START. Olympia Blansko (v bílém) vedla po šesti směnách úvodního střetnutí nad brněnskou Technikou už 9:5, jenže v následující směně hosté sedmi body utkání otočili a zvítězili 12:9.
Baseballisté Olympie Blansko zahájili novou sezonu dvěma prohrami

Kdokoli na stránkách oficiálního klubového fanshopu zaplatí 150 korun a pošle fotografii, klub ji vytiskne ve velkém formátu a umístí přímo na tribunu. „Poslední čísla mám z pátku a poslalo ji zatím asi třicet lidí. Těžko odhadovat, jak dlouho budou na tribunách jen fotky. Záleží, zda se do konce sezony výrazně zvedne limit účastníků utkání. I tisíc by bylo dobré,“ povídá mluvčí brněnského klubu Martin Lísal.

Podobnou cestou šli například baseballisté na Tchaj-wanu, na které z ochozů shlížely figuríny fanoušků. Fotky zdobí i německý fotbalový klub Borussia Mönchengladbach. „Tam to dělali přímo fanoušci, ale inspirací bych to neoznačil. Měli jsme různé nápady a vykrystalizovalo tohle,“ popisuje Lísal.

Viktor Půlpán (na snímku v červeno-bílém dresu) po letech opouští Pardubice a míří do Brna
Sedm sezon a dost. Změna mě posune dál, tvrdí velká posila mmcité Půlpán

K chodu utkání je dle protokolu pevně daný počet 175 osob, zbývajících 125 míst klub uvolnil pro partnery a majitele klubových sedadel. V sektoru L se budou o atmosféru starat fandové z oficiálního fanklubu OS Zbrojováci. „Všichni návštěvníci podstoupí při vstupu na stadion měření teploty,“ říká mluvčí.

Soutěže o ceny

Na diváky v Tribuně Štatl čeká fotbalový kvíz o voucher do fanshopu v hodnotě tisíc korun, v tipovačce na výsledek a střelce zase získá nejpřesnější tipér fotbalový míč podepsaný hráči prvního brněnského mužstva. V dalších soutěžích pak půjde o originální batoh a fitness hodinky. Po každém duelu dojde také na losování hlavní ceny, zapůjčení vozu Škoda Octavia Combi IV na víkend.

Brněnský klub připravil také projekt Tribuna Štatl. V restauracích Zlatá loď na náměstí Svobody a v Charlie's Square na Římském náměstí připraví promítání duelu na plátnech a obrazovkách. První přímý přenos nabídne ve čtvrtek duel Zbrojovky v Ústí nad Labem. Akce začíná v pět hodin odpoledne.

Duel ve Zlaté lodi bude moderovat Petr Švancara se svým bývalým spoluhráčem Milanem Pacandou. V Charlie’s Square se o zábavu postarají herec Městského divadla Brno Alan Novotný s bývalým hráčem a nyní trenérem žáků Patrikem Sieglem. „Na další zápasy máme připravená i jiná jména,“ doplňuje Lísal.

Nejproduktivnější hráč florbalistů Hattricku Brno Luděk Ondráček zůstává v klubu i pro příští sezonu.
Pár jmen snad ještě přivedeme, chlubí se kouč Hattricku

Vstupenku na Tribunu Štatl lze pořídit za stokorunu na stránce fanshopu. Veškerý výtěžek z akcí poputuje na podporu zbrojovácké mládeže a na výrobu fanouškovských choreografií.