Předchozí
1 z 5
Další

Líšeňští fotbalisté (v bílém) zdolali Příbram na domácím hřišti 4:1.Líšeňský kádr se za poslední dva roky změnil minimálně.Zdroj: Deník/Jiří Sláma

Po patnácti odehraných zápasech v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY totiž Brňané okupují třetí příčku se ztrátou deseti bodů na vedoucí Zbrojovku. S druhou rezervou Sparty Praha mají shodně osmadvacet bodů, přičemž na jaře je čeká dohrávka s Vyškovem.

Jaké jsou podle Deníku Rovnost hlavní důvody, že Líšeň i před jarními odvetami drží naději nejméně na barážové pozice?

Fotbalisté Zbrojovky Brno zakončili podzim výhrou v Opavě 2:0.
Druholigový podzim Zbrojovky: od facky až k desetibodovému náskoku

MINIMUM ZMĚN. I přes historické druhé místo ve druhé lize přežili Líšeňští v létě přestupové období bez výrazných ztrát (stejný úkol na vedení klubu čeká zřejmě také nyní v zimě), naopak se do sestavy zapracoval nováček Bronislav Stáňa, jenž má zkušenosti z nejvyšší české soutěže.

A právě minimum změn v líšeňském kádru za poslední dva roky je hlavní výhodou mužstva kolem kapitána Ondřeje Ševčíka. „Líšeň je prakticky ve stejném složení pohromadě už hodně dlouho, těží ze sehranosti. Teď se jí dokonce vyhýbala zranění i covid,“ všiml si i Jan Trousil, trenér nováčka soutěže z Vyškova.

Líšeňský fotbalista Jaroslav Málek (v červeném) patří ke stěžejním hráčům týmu.Líšeňský fotbalista Jaroslav Málek (v červeném) patří ke stěžejním hráčům týmu.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

PROBUZENÍ STŘELCE. Na první trefu v tomto druholigovém ročníku čekal nejlepší střelec soutěže z minulé sezony sedm zápasů, pak ofenzivní záložník Jaroslav Málek brankou v Chrudimi na konečných 2:0 odstartoval své gólové představení.

V sedmi zápasech zaznamenal šest zásahů a stal se hlavním motorem brněnského mužstva. „Ze začátku sezony mi to tam nepadalo, měl jsem v některých zápasech smůlu, ale teď vystřelím a je z toho gól,“ sdělil Málek.

Útočník Jan Silný vyniká v osobních soubojích s obránci soupeřů.
Líšeňská ofenzivní síla. Jarda je divočák, rozumíme si, říká kanonýr Silný

SFC Opava - Líšeň 1:1Líšeň s Opavou dostala branku v závěrečných minutách z penalty a remizovala 1:1.Zdroj: Deník/Petr Widenka

LAST MINUTE GÓLY. Pochopitelně i Líšeňští odehráli zápasy, v nichž po brankách v závěru duelu odvrátili ztrátu bodů. Třeba hned v úvodním utkání tohoto ročníku proti Žižkovu předvedli senzační obrat, když v 86. minutě rozhodl o domácí výhře 3:2 z penalty útočník Jan Silný. Jenže v posledních minutách utkání překonaly líšeňskou defenzivu a obraly Brňany o body hned čtyři týmy - Vyškov, Zbrojovka, Opava a Prostějov.

Valachovičovi svěřenci tak nedosáhli nejméně na sedm bodů. „Dostat v závěru gól, když zápas je dobře rozehraný? To je hrozný pocit, fakt strašný. Už jsme si takové situace pořádně rozebrali,“ řekl gólman Vlastimil Veselý.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) dostali v Opavě branku v 90. minutě.
Líšeň mohla být už druhá, mrzí obránce Paška ztráty bodů v závěrech utkání

Líšeňský fotbalista Jaroslav Málek (v bílém) patří ke stěžejním hráčům týmu.Líšeň prohrála na hřišti pražské Sparty B 1:2 (ilustrační foto z pohárového utkání s A týmem Sparty - 0:3).Zdroj: Deník/Jiří Sláma

BEZ ODMĚNY. Líšeň měla na druhé pozici před rezervou Sparty náskok tří bodů a ve vzájemném duelu ho mohla v Praze zdvojnásobit. Brňané v utkání hýřili aktivitou, dostávali se do zakončení, jenže z šestnácti střel trefili branku jen šestkrát. „Šance jsme si vytvořili, ale většinou po vysokých centrech. Bohužel to tam nenapadalo, jak jsme si představovali,“ litoval Silný.

Líšeň nakonec padla 1:2 a horší skóre ji odsunulo o místo za Spartu B. „Paradoxně jsme odehráli velice kvalitní zápas, ale rozhodly dva faktory. Dvě chyby při obou obdržených gólech a neproměňování obrovských šancí,“ smutnil Valachovič.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) porazili v dohrávce 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Varnsdorf 1:0.Fanoušci líšeňských fotbalistů viděli v domácím prostředí pouze jednu porážku brněnského celku, a to se Zbrojovkou (1:2).Zdroj: Deník/Jiří Sláma

SÉRIE DEVÍTI DUELŮ. Po neúspěšném startu do nové sezony, kdy Brňané získali v pěti zápasech pět bodů, odstartovali v Třinci sérii zápasů bez porážky, kterou zastavila až Sparta po devíti duelech. „Každý zápas, co se nám povede vyhrát, dodá týmu sebevědomí. A je jedině dobře, že se nám daří, protože se sestava nemusí tolik měnit, a proto jsme sehraní,“ podotkl Veselý.

Líšeňský záložník Jakub Kučera (v červeném).