„Byli jsme si všichni vědomi, o co se hraje, ale bylo to korektní z obou stran. Na hřišti byly samozřejmě emoce, jiskřilo to, ale to je normální. V Líšni se hraje přímočarý fotbal, založený na soubojovosti a musíte soupeře přehrát agresivitou," pravil vlašimský kouč Martin Hyský.

Ve vypjatém utkání rozdal hlavní arbitr Tomáš Švagr šest žlutých karet. „Rozhodčí některé souboje oboustranně pustil a můžeme samozřejmě najít momenty, kdy něco otočí a jedna strana je spokojenější než druhá, ale vedl to korektně," uvedl Hyský.

„Myslím, že rozhodčímu občas chyběla větší zkušenost, protože někdy oboustranně podlehl zbytečně takovým nářkům, ale zápas tohle určitě neovlivnilo," přidal líšeňský kouč Milan Valachovič.

Vlašim je po sobotě v této sezoně teprve druhým druholigovým mužstvem, které Brňany porazilo na domácím hřišti. Naposledy na stadionu v Kučerově ulici podlehla Líšeň na konci srpna v derby brněnské Zbrojovce 1:2 po gólu Jakuba Řezníčka v nastaveném čase. „Víme, že v Líšni se nehraje jednoduše, protože je doma extrémně silná, odtud se body vozit nebudou," přiznal Hyský.

A tentokrát domácí porážku někteří fanoušci na tribuně ani nedokoukali do konce, za stavu 1:3 pár minut před závěrečným hvizdem se zvedli a když míjeli trenéra Vlašimi, nevybíravě mu dali najevo nespokojenost s výsledkem.

Přesto si Hyský přijetí na východě Brna pochvaloval. „Z mé strany velký respekt Líšni. Poprvé před zápasem jsem byl dokonce pozvaný od domácího týmu na pokec, dali jsme si kafe, panáčka do jedné i druhé nohy. Přijetí mezi realizáky bylo příjemné," pravil s úsměvem bývalý ligový obránce.

Trenér Valachovič se prý inspiroval u Sira Alexa Fergusona, slavného kouče Manchesteru United. „Četl jsem jeho knihu Leader a měl to také takhle postavené, měl v šatně svou ledničku a v ní španělská vína. Takhle daleko tady ale nejsme, máme v ní moravskou slivovici," usmíval se lodivod domácích.

Po bitvě na hřišti pak na tiskové konferenci zazněla i slova uznání. „Soupeř byl lepší, pohyblivější a dobře připravený," dodal Valachovič.